Strzelectwo – MEJ: Świetna postawa utalentowanej Polki, medal był blisko

Agata Nowak zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy juniorek w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Medal w rozgrywanym w węgierskim Gyor turnieju był blisko również w konkurencji drużynowej – tam Polki zajęły czwartą lokatę.

fot: Jolanta Samulewicz / PZSS

Agata Nowak jest utalentowaną zawodniczką, o czym świadczy choćby złoty medal Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, wywalczony w 2014 roku w Nankinie. Urodzona w 1996 roku Polka ma w swoim dorobku także szóste miejsce mistrzostw świata juniorek. Tę samą lokatę powtórzyła dziś – na mistrzostwach Europy juniorek.

Jako jedyna biało-czerwona zdołała dzisiaj, w pistolecie pneumatycznym, wywalczyć awans do rywalizacji finałowej. Przez jakiś moment nawet była druga, jednak ostatecznie dała się pokonać pięciu zawodniczkom.

Wcześniej w kwalifikacjach Nowak zajęła czwartą lokatę, podczas gdy pozostałe Polki lokowały się na dalszych pozycjach – 23. była Oliwia Dąbrowska, a 25. Katarzyna Jankowska.

W ogólnym, drużynowym rozrachunku do medalu zabrakło niewiele – Polki sklasyfikowano na czwartej lokacie, zaledwie punk za Niemkami. Nasze rodaczki zostały także pokonane przez Rosjanki (1. miejsce) i Francuzki.

W rywalizacji indywidualnej złoto wywalczyła Francuzka Mathilde Lamolle, srebro Gruzinka Nino Khutsiberidze, a brąz Czeszka Denisa Bezdecna. Agata Nowak przegrała ponadto z Niemką Teresą Gross i Węgierką Veroniką Major, a pokonała za to Ukrainkę Hannę Lewkoską i Rosjankę Margaritę Łomową.

Jutro w Gyor kolejne strzeleckie emocje – rywalizować będą kolejni juniorzy. Od piątku emocje w rywalizacji seniorskiej – do walki przystąpią zawodniczki w karabinie pneumatycznym i zawodnicy w pistolecie pneumatycznym.