Strzelectwo – MŚ: Czwarta zawodniczka ME tym razem daleko

Nie tak miały wyglądać najważniejsze zmagania sezonu w wykonaniu Aleksandry Jarmolińskiej. Czwarta zawodniczka europejskiego czempionatu w skeecie, na mistrzostwach świata w Moskwie była dopiero 28. Lepiej wypadła Natalia Szamrej.

Aleksandra Jarmolińska – dwunasta skeecistka igrzysk olimpijskich w Rio i czwarta tegorocznych mistrzostw Europy – przystępowała do zmagań jako potencjalna kandydatka do miejsca w czołowej dziesiątce, a nawet do medalu. Rzeczywistość była zgoła odmienna – Polka w kwalifikacjach zestrzeliła tylko 67 rzutków i ukończyła zmagania na 28. pozycji.

Lepiej zaprezentowała się za to Natalia Szamrej, która zaliczyła jedno trafienie więcej od swojej reprezentacyjnej koleżanki. Dało jej to 22. miejsce. Dopiero 53. była z kolei Agnieszka Sieracka (61 trafień).

W finale zwyciężyła Amerykanka Dania Jo Vizzi, druga była Rosjanka Albina Szakirowa, a trzecia Cypryjka Andri Eleftheriou.

W rywalizacji mężczyzn biało-czerwoni nie startowali, a najlepsi okazali się Włoch Gabriele Rosetti (1. miejsce), Niemiec Vincent Haaga (2.) i Cypryjczyk Georgios Achilleos (3.).

Należy jeszcze wspomnieć o Inez Szymankiewicz – młoda Polka w kategorii juniorek uplasowała się na 14. lokacie.