Strzelectwo – MŚ: Polacy bez sukcesów w trapie

Trzy pierwsze dni rozgrywanych w Moskwie strzeleckich Mistrzostw Świata upłynęły pod znakiem zmagań w trapie. Niestety nasi reprezentanci zajęli dalsze lokaty.

W zmaganiach seniorów oglądać mogliśmy dwóch naszych zawodników. Niestety zarówno Piotr Kowalczyk, jak i Jaromir Wojtasiewicz strzelali zbyt niecelnie, by myśleć o wysokiej pozycji w rundzie kwalifikacyjnej. Trzeba jednak przyznać, że ten drugi w ostatnim dniu nieco się przebudził i dzięki popełnieniu tylko jednego błędu w dwóch ostatnich seriach przesunął się z miejsca poza pierwszą setką na 45. lokatę. Kowalczyk w końcowej klasyfikacji uplasował się na 74. miejscu.

Wysokiej lokaty nie udało się wywalczyć także naszej juniorce, Sandrze Bernal. Polka była niestety jedną z najsłabszych zawodniczek w stawce i ostatecznie z wynikiem 55. punktów uplasowała się na 33. lokacie.