Strzelectwo – MŚ: Polacy bez sukcesów w trapie

Trzy pierwsze dni rozgrywanych w Moskwie strzeleckich Mistrzostw Świata upłynęły pod znakiem zmagań w trapie. Niestety nasi reprezentanci zajęli dalsze lokaty. 

W zmaganiach seniorów oglądać mogliśmy dwóch naszych zawodników. Niestety zarówno Piotr Kowalczyk, jak i Jaromir Wojtasiewicz strzelali zbyt niecelnie, by myśleć o wysokiej pozycji w rundzie kwalifikacyjnej. Trzeba jednak przyznać, że ten drugi w ostatnim dniu nieco się przebudził i dzięki popełnieniu tylko jednego błędu w dwóch ostatnich seriach przesunął się z miejsca poza pierwszą setką na 45. lokatę. Kowalczyk w końcowej klasyfikacji uplasował się na 74. miejscu.

Wysokiej lokaty nie udało się wywalczyć także naszej juniorce, Sandrze Bernal. Polka była niestety jedną z najsłabszych zawodniczek w stawce i ostatecznie z wynikiem 55. punktów uplasowała się na 33. lokacie.

Medaliści mistrzostw świata w konkurencji trap:

Trap M:
1. Daniele Resca (Włochy)
2. Edward Ling (Wielka Brytania)
3. Jiri Liptak (Czechy)

45. Jaromir Wojtasiewicz (115 pkt)
74. Piotr Kowalczyk (113 pkt)

Trap juniorów:
1. Clement Bourgue (Francja) 43 pkt
2. Matteo Marongiu (Włochy) 42 pkt
3. Jack Wallace (Australia) 31 pkt

Trap K:
1. Jessica Rossi (Włochy) 43 pkt
2. Catherine Skinner (Australia) 41 pkt
3. Zuzana Rehak Stefeckova (Słowacja) 32 pkt

Trap juniorek:
1. Maria Lucia Palmitessa (Włochy) 40 pkt
2. Julia Saweljewa (Rosja) 39 pkt
3. Diana Ghilarducci (Włochy) 26 pkt

33. Sandra Bernal (55 pkt)

Mateusz Górecki2026 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password