Strzelectwo – MŚJ: Miliwek wysoko w pierwszym dniu

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Oskar Miliwek zajął 9. miejsce w pistolecie standardowym podczas pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w strzelectwie sportowym. Zawody rozgrywane są w niemieckim Suhl.

W pierwszym dniu czempionatu rozegrana została rywalizacja wyłącznie w konkurencjach nieolimpijskich. Po bardzo ciekawym finale złoty medal w karabinie dowolnym leżąc powędrował do Cristiana Frimana. Fin, tak samo jak Rumun Dragomir Iordache wystrzelał w finale 246,4 pkt, ale w dogrywce o tytuł mistrzowski pokonał rywala 10,4 – 9,8. Brąz wywalczył Chińczyk Yukun Liu (225,5 pkt).

W kwalifikacjach tej konkurencji startowali także nasi reprezentanci. Na 31. miejscu sklasyfikowany został ostatecznie Filip Smol (615,1 pkt), 55. był Maciej Kowalewicz (609,9 pkt), a 59. pozycję zajął Paweł Porwisiak (608,9 pkt).

W tej samej konkurencji wśród juniorek niezłe, 17. miejsce zajęła Aleksandra Szutko, która uzyskała 617,5 pkt. Na 59. lokacie sklasyfikowano Aleksandrę Zaparuchę (603,9 pkt), natomiast trzy pozycje niżej uplasowała się Klaudia Buczek (603,3 pkt). Rekord świata juniorek (624,9 pkt) pozwolił odnieść zwycięstwo Czeszce, Katerinie Kolarikovej. W przypadku tej konkurencji nie rozgrywano finału.

Dobrego startu doczekaliśmy się w  konkurencji pistoletu standardowego mężczyzn. Wysokie 9. miejsce zajął w niej Oskar Miliwek, który uzyskał 562 pkt. Zmagania w tej konkurencji z rekordem świata juniorów wygrał Hindus Anish Anish (579 pkt).

Mateusz Górecki2026 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password