Strzelectwo: Nie żyje olimpijczyk z Londynu

Jakkrit Panichpatikum, czyli były mistrz Tajlandii w strzelectwie sportowym, były medalista MŚ, a także zawodnik, który wystąpił na czterech igrzyskach olimpijskich – nie żyje. Został zastrzelony w sobotni wieczór w Bangkoku.

ripPanichpatikum został postrzelony trzy razy, podczas jazdy swoim Porsche. Tragiczne wydarzenia miały miejsce około godziny 18:50 przed domem swojej żony. Tajlandczyk w ostatnim czasie często znajdował się na okładkach prasy brukowej, która opisywała jego burzliwy związek.

Według zeznań świadków sprawcy poruszali się motocyklami. Śmiertelne strzały zostały oddane w okno kierowcy. Dwie kule przebiły Panichpatikumowi płuco i plecy, trzecia trafiła w prawe ramię i uszkodziła serce. Według lekarzy 40-latek zmarł w drodze do szpitala.

Jakkrit Panichpatikum wystąpił na czterech igrzyskach olimpijskich – w Atlancie (1996), Atenach (2004), Pekinie (2008) i w Londynie (2012). Najlepiej zaprezentował się w Chinach, gdzie zajął 7. miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Poza tym odniósł dwa znaczące sukcesy na mistrzostwach świata w Zagrzebiu w 2006 roku, gdzie został wicemistrzem globu w pistolecie pneumatycznym i brązowym medalistą w pistolecie standardowym (25 m).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password