Strzelectwo – PŚ: Nagay 7. w Monachium!

Agnieszka Nagay zajęła siódme miejsce w finale karabinu małokalibrowego w trzech postawach, podczas rozgrywanych w Monachium zawodów Pucharu Świata w strzelectwie sportowym. Zawody wygrała Serbka Snjezana Pejcić. 

fot. Grzegorz Gładyszewski/lfits.pl

Nagay, kibicom strzelectwa znana także pod panieńskim nazwiskiem Staroń, w porannych kwalifikacjach zaprezentowała bardzo wysoką dyspozycję. Polka szczególnie w postawie leżącej popisała się nie lada wyczynem, w dwudziestu strzałach uzyskując komplet dziesiątek. Dzięki dobrym występom w stójce (193 pkt) i postawie klęcząc (194 pkt) Nagay uzyskała wysoki wynik 587 pkt i z trzeciej lokaty awansowała do ośmioosobowego finału. Kwalifikacje wygrała Niemka, Selina Gschwandtner (590 pkt).

Finał początkowo układał się po myśli 36-letniej Łodzianki, która świetnie strzelała w postawie klęcząc. Nagay po pierwszej serii objęła nawet prowadzenie, ale ostatecznie strzelania w pierwszej z trzech postaw zakończyła na wysokim, drugim miejscu. Niestety w leżaku i w stójce zabrakło Polce dokładności. Tym samym Nagay odpadła już po drugiej serii strzelań w postawie stojąc i zakończyła swój szósty w karierze finał Pucharu Świata w tej konkurencji na siódmej lokacie.

Absolutnie bezkonkurencyjna w finale okazała się Serbka Snjezana Pejcić. Wicemistrzyni świata strzelała zdecydowanie najrówniej z całej stawki i ostatecznie triumfowała z ogromną, prawie 7-punktową przewagą nad Niemką Seliną Gschwandtner. Podium uzupełniła inna zawodniczka naszych zachodnich sąsiadów – Jolyn Beer.

Słabiej zaprezentowały się pozostałe biało-czerwone. Sylwia Bogacka zajęła w kwalifikacjach 22. miejsce (583 pkt), natomiast Karolina Kowalczyk była 44. (578 pkt). Poza konkurencją startował Paula Wrońska (579 pkt) i Aneta Stankiewicz (576 pkt).

Finał (początek ok. 11:30)
1. Snjezana Pejcić (Serbia) 462,2 pkt
2. Selina Gschwandtner (Niemcy) 455,4 pkt
3. Jolyn Beer (Niemcy) 444,6 pkt
4. Rikke Maeng Ibsen (Dania) 432,9 pkt
5. Julia Karimowa (Rosja) 422,5 pkt
6. Sabrina Sena (Włochy) 409,3 pkt
7. Agnieszka Nagay 399,5 pkt
8. Polina Choroszewa (Rosja) 394,7 pkt

22. Sylwia Bogacka, 44. Karolina Kowalczyk

fot. prosto z Monachium dzięki uprzejmości Grzegorza Gładyszewskiego, lfits.pl

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password