Strzelectwo – PŚ: Bartnik na piątkę w finale sezonu

Tomasz Bartnik zajął piąte miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w strzelectwie. W konkurencji karabinu w trzech postawach najlepszy okazał się Francuz Alexis Raynaud. 

Do finałowych zawodów zakwalifikowało się ośmiu strzelców, którzy w tegorocznym Pucharze Świata zaprezentowali odpowiednio wysoką dyspozycję. Wśród nich znalazł się także Tomasz Bartnik – 8. zawodnik pucharowych zmagań w Monachium i trzeci podczas rywalizacji  w Gabali.

W związku z niewielką liczbą startujących runda kwalifikacyjna była w zasadzie jedynie rozgrzewką przed finałem. Najlepszy okazał się w niej Węgier Istvan Peni, który rezultatem 1185 pkt wyrównał rekord świata juniorów. Piąte miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Bartnikowi, który uzyskał 1177 pkt, uzyskując komplet trafień w dziesiątkę w pozycji leżąc.

Niestety w finale Bartnikowi nie udało się wspiąć na podium. Polak od startu decydującej rozgrywki plasował się w okolicach piątej pozycji i tę lokatę dowiózł do końca strzelań, odpadając jako czwarty zawodnik w stawce. Zwycięstwo po dość emocjonującej końcówce odniósł Francuz Alexis Raynaud.

Karabin 3 postawy M:
1. Alexis Raynaud (Francja) 461,7 pkt
2. Filip Nepejchal (Czechy) 458,5 pkt
3. Istvan Peni (Węgry) 449,1 pkt

5. Tomasz Bartnik 428,0 pkt

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password