Strzelectwo – PŚ: Bartnik 8. w finale trzech postaw

Tomasz Bartnik zajął ósme miejsce w karabinie w trzech postawach podczas zakończonych dziś w Monachium zawodów Pucharu Świata w strzelectwie sportowym.

Już po wczorajszych, wygranych przez Polaka eliminacjach nasze apetyty na sukces były dość wysokie. Dobra forma Bartnika znalazła swoje potwierdzenie w dzisiejszych kwalifikacjach. 27-letni strzelec z Warszawy w postawie klęcząc uzyskał 391 pkt, natomiast w postawie leżąc zaprezentował się rewelacyjnie, uzyskując komplet dziesiątek i rezultat 400 pkt. Nasz strzelec nieco słabiej spisał się w postawie stojąc (385 pkt), ale jego łączny rezultat 1176 pkt był ósmym wynikiem porannych kwalifikacji.

Tym samym Bartnik po raz pierwszy w karierze awansował do finału zawodów Pucharu Świata. Warto zaznaczyć, że Polak o jeden strzał w środek tarczy pokonał Austriaka Bernarda Pickla, który w ten sposób musiał pożegnać się z marzeniami o finale. Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Rosjanin Sergiej Kamieński z wyrównanym rekordem świata 1186 pkt.

Finał nie do końca poszedł jednak po myśli Polaka. Bartnik słabo strzelił niestety w postawie leżąc wobec czego jako pierwszy pożegnał się z rywalizacją, kończąc swój debiutancki finał na ósmej lokacie. Z triumfu cieszył się natomiast Francuz Alexis Raynaud.

Słabiej zaprezentowały się nasze panie strzelające z pistoletu pneumatycznego. Klaudia Breś w kwalifikacjach uplasowała się na 32. pozycji (380 pkt), 57. była Agata Nowak (375 pkt), a 69. miejsce zajęła Joanna Tomala (373 pkt). Finał tej konkurencji należał do fantastycznej Greczynki Anny Korakaki, która w decydującej rozgrywce pokonała Ukrainkę Ołenę Kostewycz i Yemei Lin z Chin.