Strzelectwo – PŚ: Breś zmierza po finał!

Na strzelnicy w Gabali rozpoczęły się ostatnie w tym sezonie zawody strzeleckiego Pucharu Świata. Dziś miejsca w finale się nie doczekaliśmy, ale duży krok ku walce o medale wykonała Klaudia Breś.

Bardzo dobrze w pierwszym etapie kwalifikacji pistoletu sportowego strzelała Klaudia Breś. Nasza zawodniczka w części dokładnej uzyskała 293 pkt i na półmetku strzelań jest trzecia za stratą dwóch punktów do prowadzącej Hiszpanki Soni Franquet. Dobrze zaprezentowała się również Joanna Tomala, która wystrzelała 288 pkt i jest 15. Na 45. lokacie sklasyfikowano natomiast Agatę Nowak (280 pkt). Dokończenie rywalizacji jutro.

Bez powodzenia startowali specjaliści od karabinu pneumatycznego. Szansę na finał miał Tomasz Bartnik, jednak dwie słabsze serie (102,4 pkt, 102,9 pkt) sprawiły, że Polak został ostatecznie sklasyfikowany na 26. lokacie (623,0 pkt). Drugi z naszych reprezentantów – Maciej Wojtasiak zajął 56. miejsce z łącznym wynikiem 616,4 pkt. Finał konkurencji miał niezwykły przebieg. Po regulaminowej liczbie strzałów dokładnie taki sam rezultat uzyskali Serb Milutin Stefanović i Chińczyk Yuncong Hao. W strzale dogrywkowym lepszy (10,0 pkt – 9,6 pkt) okazał się jednak zawodnik z Bałkanów, dzięki czemu mógł cieszyć się z końcowego triumfu. Dodajmy, że obaj zawodnicy wynikiem 250,9 pkt wyrównali rekord świata.

W tej samej konkurencji wśród pań dość dobrze strzelała Sylwia Bogacka. Wicemistrzyni olimpijska z Londynu uzyskała 414.1 pkt i zostałaby​ sklasyfikowana na 26 pozycji, tracąc do 2,7 pkt. 62. miejsce zajęła Aneta Stankiewicz (406,4 pkt), a 68. była Karolina Kowalczyk (401,1 pkt).

Trzech biało-czerwonych strzelało dziś także w eliminacjach pistoletu dowolnego 50 m. Sztuka awansu udała się wszystkim naszym zawodnikom, choć trzeba przyznać, że poprzez eliminacje odpadł zaledwie… jeden strzelec. W pierwszej grupie Łukasz Czapla był 24. (532 pkt), natomiast w drugiej dziesiąte miejsce zajął Wojciech Knapik (552 pkt), a 26. Szymon Wojtyna (529 pkt).