Strzelectwo – PŚ: Chmieliński daleko w skeecie

Adam Chmieliński zajął 54. miejsce w skeecie podczas zawodów strzeleckiego Pucharu Świata w strzelaniu do rzutków. Rywalizacja odbywa się w cypryjskiej Larnace.

Chmieliński, nasz jedyny reprezentant w rywalizacji skeecistów wczoraj, w dwóch pierwszych seriach uzyskiwał rezultaty 21/25 i 23/25 i plasował się na 72. lokacie. Drugi dzień zmagań wyglądał w wykonaniu 23-letniego strzelca z Bydgoszczy nieco lepiej. Serie 23/25, 24/25 i 23/25 pozwoliły mu uzyskać łączny rezultat 114/125 i uplasować się na 54. miejscu w stawce 94. zawodników.

Zwycięstwo w finale padło łupem Federico Gila. Dla Argentyńczyka jest to nie tylko pierwsze zwycięstwo, ale także pierwsze w karierze podium zawodów Pucharu Świata. W ścisłym finale Gil o jeden celny strzał pokonał Cypryjczyka Georgiosa Achilleosa. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Aleksander Żemlin.