Strzelectwo – PŚ: Finał po sześciu latach!

Beata Bartków-Kwiatkowska po sześciu latach przerwy awansowała do finału zawodów strzeleckiego Pucharu Świata, zajmując w nim ostatecznie ósme miejsce.

Olimpijka z Londynu sprawiła dziś rano bardzo miłą niespodziankę. Nasza zawodniczka w kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego strzelała, co prawda, niezbyt równo (94, 99, 98, 94), ale na tyle dobrze, by pokonać rzeszę mocnych rywalek – z łącznym wynikiem 385 pkt awansowała do finału, zajmując w kwalifikacjach szóstą lokatę.

I choć pierwszy finał od sześciu lat nie wyszedł biało-czerwonej najlepiej, może być zadowolona z rezultatu. W decydującej rozgrywce Polka zaliczyła kilka strzałów odstających poziomem od reszty. Na szczęście rewelacyjne kwalifikacje i awans do finału sprawiły, że Polka nie mogła uplasować się niżej, niż na ósmym miejscu. I tak Beata Bartków-Kwiatkowska osiągnęła drugi najlepszy rezultat w karierze (w 2011 roku w Monachium zajęła siódmą pozycję).

Przez moment wydawało się, że dojdzie do historycznego wydarzenia i w finale zameldują się dwie biało-czerwone. Niestety Klaudia Breś, która kilka dni temu zajęła 7. miejsce w pistolecie sportowym, w ostatnich dwóch seriach strzeliła słabo (94, 95) i ostatecznie uplasowała się na 17. miejscu (381 pkt). Trzecia z Polek – Joanna Tomala, była 48. (368 pkt).

Dobry występ w karabinie małokalibrowym leżąc zanotował Marcin Majka. Nasz reprezentant walczył o awans do finału, ale ostatecznie uplasował się na 14. lokacie z rezultatem 624,5 pkt. Miejsce w czołowej ósemce dawał wynik o zaledwie 0,8 pkt lepszy. Słabiej zaprezentował się Maciej Wojtasiak, który w pięciu seriach wystrzelał 615,5 pkt i był 51.