Strzelectwo – PŚ: Kiepski start specjalistów od „pneumatyka”

O ile start pań w Pucharze Świata w konkurencji pistoletu pneumatycznego należy zaliczyć do udanych (8. miejsce Beaty Bartków-Kwiatkowskiej), tak panowie zaprezentowali się w Gabali poniżej oczekiwań. Najwyżej sklasyfikowano Piotra Daniluka – na 40. miejscu.

W zawodach wystartowało 62 zawodników – awans do finału wywalczyło tradycyjnie ośmiu. Niestety biało-czerwoni spisali się bardzo słabo i nawet przez moment nie byli blisko czołówki. W przypadku Piotra Daniluka, o kiepskim rezultacie zadecydowała pierwsza i trzecia runda strzelań – w ostatecznym rozrachunku Polak zdobył 571 punktów i uplasował się na 40. miejscu.

Jeszcze gorzej wypadli doświadczony Wojciech Knapik i młody Szymon Wojtyna. Ten pierwszy zajął 43. miejsce z dorobkiem 568 punktów, Wojtynę natomiast sklasyfikowano na 55. pozycji (561 pkt).

Zmagania finałowe wygrał Chińczyk Wei Yang. Na podium uplasowali się także Japończyk Tomoyuki Matsuda i Ukrainiec Oleh Omelczuk.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpią specjaliści od karabinka w trzech pozycjach. Zobaczymy aż siedmioro biało-czerwonych: Anetę Stankiewicz, Sylwię Bogacką, Agnieszkę Nagay, Karolinę Kowalczyk, Paulę Wrońską oraz Tomasza Bartnika i Macieja Wojtasiaka.

Pistolet pneumatyczny mężczyzn:
1. Wei Yang (Chiny) 240,1
2. Tomoyuki Matsuda (Japonia) 237,9
3. Oleh Omelczuk (Ukraina) 217,1
4. Wiktor Bankin (Ukraina) 195,3
5. Dimitrije Grgic (Serbia) 175,7
6. Seungseob So (Korea Południowa) 155,2
7. Kojiro Horimizu (Japonia) 134,6
8. Jianfeng Wu (Chiny) 115,2

40. Piotr Daniluk
43. Wojciech Knapik
55. Szymon Wojtyna

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password