Strzelectwo – PŚ: Kiepski start specjalistów od „pneumatyka”

O ile start pań w Pucharze Świata w konkurencji pistoletu pneumatycznego należy zaliczyć do udanych (8. miejsce Beaty Bartków-Kwiatkowskiej), tak panowie zaprezentowali się w Gabali poniżej oczekiwań. Najwyżej sklasyfikowano Piotra Daniluka – na 40. miejscu.

W zawodach wystartowało 62 zawodników – awans do finału wywalczyło tradycyjnie ośmiu. Niestety biało-czerwoni spisali się bardzo słabo i nawet przez moment nie byli blisko czołówki. W przypadku Piotra Daniluka, o kiepskim rezultacie zadecydowała pierwsza i trzecia runda strzelań – w ostatecznym rozrachunku Polak zdobył 571 punktów i uplasował się na 40. miejscu.

Jeszcze gorzej wypadli doświadczony Wojciech Knapik i młody Szymon Wojtyna. Ten pierwszy zajął 43. miejsce z dorobkiem 568 punktów, Wojtynę natomiast sklasyfikowano na 55. pozycji (561 pkt).

Zmagania finałowe wygrał Chińczyk Wei Yang. Na podium uplasowali się także Japończyk Tomoyuki Matsuda i Ukrainiec Oleh Omelczuk.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpią specjaliści od karabinka w trzech pozycjach. Zobaczymy aż siedmioro biało-czerwonych: Anetę Stankiewicz, Sylwię Bogacką, Agnieszkę Nagay, Karolinę Kowalczyk, Paulę Wrońską oraz Tomasza Bartnika i Macieja Wojtasiaka.