Strzelectwo – PŚ: Klaudia Breś siódma w Gabali!

W drugim dniu rywalizacji na strzelnicy w Gabali udało się odnieść pierwszy sukces. Klaudia Breś w finale pistoletu sportowego zajęła siódme miejsce. Pozostali nasi reprezentanci strzelali dziś słabiej.

Nasza reprezentantka już po wczorajszej części dokładnej plasowała się na wysokiej, trzeciej lokacie. W części szybkiej Breś strzelała co prawda nieco słabiej (289 pkt), ale z łącznym wynikiem 582 pkt udało jej się wejść do finału z ostatniej, ósmej lokaty.

W finale walka rozpoczęła się od nowa. Dla naszej reprezentantki to był trzeci pucharowy finał w karierze, ale pierwszy w pistolecie sportowym. Polka zaczęła słabo, w pierwszej serii na pięć strzałów tylko jeden był celny. W drugiej rundzie było zdecydowanie lepiej – cztery celne strzały dały Klaudii awans na czwarte miejsce. Niestety potem było już słabiej. Dwie serie po dwa punkty zepchnęły ją na siódmą lokatę (odpadła Kazaszka Baibussinova). By pozostać w grze trzeba było strzelić naprawdę dobrze w piątej rundzie. Niestety jedno trafienie to było za mało i Polka zakończyła start na siódmej lokacie.

Klasą dla siebie były Azjatki, które w całości zajęły podium. Najlepsza była Yuemei Lin  z Chin, która zdobyła 36 punktów. Dwa mniej odnotowała Koreanka Kim Minjung , a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła kolejna Chinka Jingjing Zhan .

Bardzo udany start zanotowała także Joanna Tomala, która miejsce w rozgrywce o medale przegrała zaledwie o punkt i ostatecznie uplasowała się na 10. miejscu. Trzecia z naszych reprezentantek, Agata Nowak była 42. (566 pkt).

Słabo zaprezentowali się polscy specjaliści od pistoletu dowolnego. Wojciech Knapik zajął 30. miejsce (546 pkt), 34. był Szymon Wojtyna (543pkt), a 41. Łukasz Czapla (539 pkt). W finale konkurencji najlepszy okazał się Ukrainiec Ołeg Omelczuk.