Strzelectwo – PŚ: Klaudia Breś siódma w Gabali!

W drugim dniu rywalizacji na strzelnicy w Gabali udało się odnieść pierwszy sukces. Klaudia Breś w finale pistoletu sportowego zajęła siódme miejsce. Pozostali nasi reprezentanci strzelali dziś słabiej. 

Nasza reprezentantka już po wczorajszej części dokładnej plasowała się na wysokiej, trzeciej lokacie. W części szybkiej Breś strzelała co prawda nieco słabiej (289 pkt), ale z łącznym wynikiem 582 pkt udało jej się wejść do finału z ostatniej, ósmej lokaty.

W finale walka rozpoczęła się od nowa. Dla naszej reprezentantki to był trzeci pucharowy finał w karierze, ale pierwszy w pistolecie sportowym. Polka zaczęła słabo, w pierwszej serii na pięć strzałów tylko jeden był celny. W drugiej rundzie było zdecydowanie lepiej – cztery celne strzały dały Klaudii awans na czwarte miejsce. Niestety potem było już słabiej. Dwie serie po dwa punkty zepchnęły ją na siódmą lokatę (odpadła Kazaszka Baibussinova). By pozostać w grze trzeba było strzelić naprawdę dobrze w piątej rundzie. Niestety jedno trafienie to było za mało i Polka zakończyła start na siódmej lokacie.

Klasą dla siebie były Azjatki, które w całości zajęły podium. Najlepsza była Yuemei Lin  z Chin, która zdobyła 36 punktów. Dwa mniej odnotowała Koreanka Kim Minjung , a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła kolejna Chinka Jingjing Zhan .

Bardzo udany start zanotowała także Joanna Tomala, która miejsce w rozgrywce o medale przegrała zaledwie o punkt i ostatecznie uplasowała się na 10. miejscu. Trzecia z naszych reprezentantek, Agata Nowak była 42. (566 pkt).

Słabo zaprezentowali się polscy specjaliści od pistoletu dowolnego. Wojciech Knapik zajął 30. miejsce (546 pkt), 34. był Szymon Wojtyna (543pkt), a 41. Łukasz Czapla (539 pkt). W finale konkurencji najlepszy okazał się Ukrainiec Ołeg Omelczuk.

Pistolet sportowy K:
1. Yuemei Lin (Chiny)
2. Kim Minjung (Korea Południowa)
3. Jingjing Zhan (Chiny)
4. Sylvia Steiner (Austria)
5. Vitalina Batsarashkina (Rosja)
6. Meng Qin (Chiny)
7. Klaudia Breś (Polska)
8. Zauresh Baibussinova (Kazachstan)
… 10. Joanna Tomala, 42. Agata Nowak

Pistolet dowolny M:
1. Ołeg Omelczuk (Ukraina) 230,4 pkt
2. Yusuf Dikec (Turcja) 228,5 pkt
3. Damir Mikec (Serbia) 205,5 pkt
4. Pavlo Kopp (Słowacja) 187,7 pkt
5. Phillip Grimm (Niemcy) 168,5 pkt
6. Dmitrije Grgic (Serbia) 147,8 pkt
7. Seungwoo Han (Korea Południowa) 128,6 pkt
8. Wiktor Bankin (Ukraina) 107,3 pkt
… 30. Wojciech Knapik, 34. Szymon Wojtyna, 41. Łukasz Czapla

Bartosz Szafran4914 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password