Strzelectwo – PŚ: Kowalczyk tuż za podium

Piotr Kowalczyk na czwartym miejscu zakończył rywalizację w trapie, podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w broniach śrutowych. Kowalczyk był jedynym polskim strzelcem startującym w Rzymie.

piotr-kowalczyk-strzelectwoo

28-letni zawodnik z Poznania do finałowych zawodów awansował dzięki zajęciu trzeciego miejsca podczas czerwcowego Pucharu Świata w Baku. Finały, do udziału w których zaproszenie uzyskało zaledwie dwunastu najlepszych trapistów sezonu, nasz strzelec rozpoczął bardzo udanie. Kowalczyk w kwalifikacjach zestrzelił 119 ze 125 rzutków i po dogrywce awansował do półfinału z szóstej lokaty.

W tej fazie zawodnik Diany Poznań pomylił się tylko dwukrotnie w piętnastu strzałach i dzięki bezbłędnym strzelaniu w dogrywce zakwalifikował się do pojedynku o brąz. W nim minimalnie lepszy – 11:10, okazał się Hiszpan Antonio Bailon i to strzelec z Półwyspu Iberyjskiego mógł ostatecznie cieszyć się z miejsca na podium.

Zwycięstwo w tej konkurencji padło łupem Chorwata, Giovanii Cernogoraza. Mistrz olimpijski z Londynu w finale 15:14 wygrał z Słowakiem Erikiem Vargą.

Medaliści:
Trap M:
1. Giovanii Cernogoraz (Chorwacja)
2. Erik Varga (Słowacja)
3. Antonio Bailon (Hiszpania)
4. Piotr Kowalczyk

Trap K:
1. Natalie Rooney (Nowa Zelandia)
2. Alessandra Perilli (San Marino)
3. Corey Cogdell (USA)

Skeet M:
1. Nikolay Teplyy (Rosja)
2. Mikola Milchev (Ukraina)
3. Azmy Mehelba (Egipt)

Skeet K:
1. Kimberly Rhode (USA)
2. Meng Wei (Chiny)
3. Sutiya Jiewchaloemmit (Tajlandia)

Podwójny trap M:
1. James Willet (Australia)
2. Jeffrey Holguin (USA)
3. William Chetcuti (Monako)

Mateusz Górecki1992 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password