Strzelectwo – PŚ: Niezły występ Szamrej

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

W cypryjskiej Larnace rozpoczęły się kolejne w tym sezonie zawody strzeleckiego Pucharu Świata. W damskim skeecie nieźle zaprezentowała się Natalia Szamrej, zajmując 13. pozycję.

W kwalifikacjach rywalizacji skeecistek oglądaliśmy trzy Polki. Zdecydowanie najlepiej poradziła sobie Natalia Szamrej. 26-letnia Krakowianka w dwóch pierwszych rundach uzyskiwała co prawda rezultaty 22/25, ale tylko jeden błąd w ostatniej serii pozwolił jej zająć dobre, 13. miejsce z łącznym wynikiem 68/75. Awans do dogrywki o finał dawał wynik o trzy celne strzały lepszy.

Słabiej zaprezentowały się pozostałe biało-czerwone. Zawiodła szczególnie Aleksandra Jarmolińska, która uzyskała 63/75 pkt i była 43. Siedem lokat niżej sklasyfikowana została Agnieszka Sieracka (60/75).

Rozgrywany według nowych zasad finał (bez półfinałów i bezpośrednich pojedynków o medale) wygrała Chinka Wei Meng, która o dwa punkty okazała się lepsza od Amerykanki Kimberly Rhode. Podium uzupełniła Sutiya Jiewchaleommit.

Rywalizację w skeecie rozpoczęli dziś także mężczyźni. Nasz reprezentant, Adam Chmieliński w pierwszych dwóch rundach zestrzelił odpowiednio 21/25 i 23/25 rzutki. Po pierwszym dniu zmagań Polak zajmuje 72. lokatę. Prowadzi bezbłędny Cypryjczyk Georgios Achilleos.

Wyniki finału:
Skeet K:
1. Wei Meng (Chiny) 54 pkt
2. Kimberly Rhode (USA) 52 pkt
3. Sutiya Jiewchaleommit (Tajlandia) 41 pkt
4. Simona Scocchetti (Włochy) 30 pkt
5. Chiara Cainero (Włochy) 22 pkt
6. Dania Jo Vizzi (USA) 15 pkt

Mateusz Górecki2028 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password