Strzelectwo – PŚ: Polacy poza finałem

Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się awansować do finału trapu podczas zawodów strzeleckiego Pucharu Świata w cypryjskiej Larnace. Najwyżej, na 20. miejscu uplasował się Piotr Kowalczyk.

Po pierwszym dniu i dwóch seriach strzelań na wysokiej, siódmej pozycji plasował się Jaromir Wojtasiewicz i liczyliśmy, że Polak powalczy o miejsce w wąskim finale. Tak się jednak nie stało. W trzeciej serii nasz reprezentant pudłował tylko raz, ale słaba czwarta runda i (20/25), sprawiła, że Wojtasiewicz zaprzepaścił swoje szanse walkę o medale. Ostatecznie łączny wynik 116/125  dał Polakowi 41. miejsce – sześć lokat wyżej od kolejnego z biało-czerwonych, Jakuba Grochowskiego (115/125).

W drugim dniu bardzo dobrze spisywał się natomiast Piotr Kowalczyk, który kolejne dzisiejsze serie kończył z rezultatami 25/25, 23/25 i 24/25. W sumie polski strzelec uzyskał 118/120 i zajął 20. pozycję. Awans do dogrywki o finał dawał rezultat o dwa trafienia lepszy.

W finale ze zwycięstwa mógł cieszyć się Hiszpan Antonio Bailon, który wynikiem 46/50 ustanowił nowy rekord świata, choć trzeba pamiętać, że po tegorocznej zmianie formuły rozgrywania finałów w strzelbie gładkolufowej, rekordy naliczane są od nowa. Drugie miejsce zajął Chorwat Giovanni Cernograz, a trzeci był Aleksiej Alipow z Rosji.

Wyniki:
1. Antonio Bailon (Hiszpania)
2. Giovanni Cernograz (Chorwacja)
3. Aleksiej Alipow (Rosja)
4. Manuel Silva (Hiszpania)
5. Matthew Schiller (Australia)
6. Dorian Oblet (Francja)

20. Piotr Kowalczyk, 41. Jaromir Wojtasiewicz, 47. Jakub Grochowski

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password