Strzelectwo – PŚ: Przyzwoicie, ale bez finału

Drugi dzień strzeleckiego Pucharu Świata w Monachium obfitował w starty Polaków, które śmiało można określić jako przyzwoite. Do pełni szczęścia zabrakło jednak miejsc w finałowej ósemce.

Rywalizację dokończyły dziś zawodniczki specjalizujące w się w pistolecie sportowym 25 m. Polki w dzisiejszej rundzie szybkiej strzelały znacznie lepiej niż we wczorajszej – dokładnej. Klaudia Breś za drugą część kwalifikacji uzyskała 293 pkt co było jednym z najwyższych wyników w całej stawce. Suma 577 pkt dała jej ostatecznie 26. miejsce, które oczywiście nie pozwoliło na awans do finału. Joanna Tomala sklasyfikowana została na 50. lokacie (570 pkt), a Marta Barszczak była 67. (562 pkt). Kwalifikacje wygrała Koreanka Minjung Kim, która wystrzelała 589 „oczek”. Finał przebiegł jednak pod dyktando Chinki Jingjing Zhang, która tym samym po raz trzeci z rzędu wygrała zawody Pucharu Świata w Monachium. Drugie miejsce zajęła Bułgarka Antoanetta Bonewa, a trzecia była Greczynka Anna Korakaki.

Drugi z dzisiejszych finałów także należał do pistoleciarzy. W konkurencji pistoletu dowolnego 50 m, która znika niestety z programu igrzysk olimpijskich, z niezłej strony zaprezentowali się Wojciech Knapik i Szymon Wojtynia, którzy wczoraj pomyślnie przeszli przez eliminacje, a dziś uplasowali się odpowiednio na 24. (552 pkt) i 33. lokacie (550 pkt). W obu przypadkach jedna słabsza seria (poniżej 90. punktów), zaważyła o zdecydowanie wyższej pozycji. W kwalifikacjach triumfował natomiast Koreańczyk Daemyung Lee z rezultatem 567 pkt. Finał padł natomiast łupem innego Koreańczyka, Jongoha Jina, który rezultatem 230,5 pkt pobił rekord świata. Srebrem i brązem zadowolić musieli się Portugalczyk Joao Costa i Serb Dmitrije Grgić.

W eliminacjach karabinu małokalibrowego 50 m leżąc rywalizowali panowie. Dobrze w drugiej grupie zaprezentował się Bartosz Jasiecki, który uzyskał rezultat 622,2 pkt i uplasował się na 11. pozycji. W pierwszej grupie 33. lokatę zajął Marcin Majka (617,2 pkt), a dwa miejsca niżej sklasyfikowany został Daniel Romańczyk (616,6 pkt). Wszyscy biało-czerwoni zdołali zakwalifikować się do jutrzejszych kwalifikacji. Poza konkurencją startowali Tomasz Bartnik (615,6 pkt) i Maciej Wojtasiak (612,2 pkt).

Dziś w Monachium rozpoczęła się także rywalizacja w pistolecie szybkostrzelnym mężczyzn. Po pierwszej części kwalifikacji Piotr Daniluk zajmuje 37. pozycję (284 pkt), Damian Klimek jest 41. (284 pkt, a Konrad Białek 49. (279 pkt). Prowadzi Chińczyk Yuehong Li (295 pkt).

6. Zorana Arunović (Serbia) 16
7. Minjung Kim (Korea Południowa) 12