Strzelectwo – PŚ: Szybkostrzelni poza finałem

Bez miejsca w finale zakończyli start w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego nasi reprezentanci. Najlepszy z naszych reprezentantów – Piotr Daniluk zajął w Gabali 24 miejsce.

Awansu do finału nie udało się uzyskać żadnemu z naszych specjalistów od pistoletu szybkostrzelnego. Dużo, bo dokładnie dziesięciu punktów zabrakło do miejsca w czołowej szóstce najlepszemu z Polaków, sklasyfikowanemu na 24. pozycji, Piotrowi Danilukowi (574 pkt). Dwa miejsca niżej sklasyfikowany został Damian Klimek, a 29. był Radosław Podgórski (572 pkt).

Finał był raczej jednostronnym widowiskiem. Wygrał go znakomicie strzelający Niemiec Christian Reitz, który wynikiem 35 pkt wyrównał rekord świata. Drugie miejsce wywalczył Francuz Clement Bessaguet, a podium uzupełnił Włoch Ricardo Mazetti.

Trzech biało-czerwonych oglądaliśmy dziś także w eliminacjach karabinu małokalibrowego leżąc, który wczoraj oficjalnie przestał być konkurencją olimpijską. W pierwszej grupie 29. miejsce zajął Bartosz Jasiecki (619,0 pkt), a w drugiej 18. lokatę wywalczył Marcin Majka (618,5 pkt), zaś cztery lokaty niżej sklasyfikowany został Maciej Wojtasiak (617,2 pkt). W jutrzejszych kwalifikacjach strzelać będą Majka i Wojtasiak.