Strzelectwo – PŚ: Wojtasiewicz wysoko po pierwszym dniu

Jaromir Wojtasiewicz zajmuje wysokie, siódme miejsce po pierwszym dniu zmagań w trapie, rozgrywanych w ramach strzeleckiego Pucharu Świata w cypryjskiej Larnace. 

Nasz reprezentant w dwóch dzisiejszych seriach strzelał naprawdę świetnie. Za pierwszym razem Wojtasiewicz zestrzelił komplet 25. rzutków, natomiast w drugim podejściu pomylił się tylko raz, przy dziewiątym strzale. Po dwóch z pięciu serii 33-letni strzelec z Poznania plasuje się na siódmym miejscu z wynikiem 49/50. Warto jednak zaznaczyć, że taki sam rezultat jak Polak uzyskało jeszcze dziesięciu innych zawodników, zajmujących miejsca 2-11. O słabszym miejscu Wojtasiewicza decyduje wyłącznie fakt, że popełnił on błąd później, niż poprzedzający go rywale.

Niżej plasują się pozostali biało-czerwoni. Piotr Kowalczyk dwukrotnie strzelił dziś rezultat 23/25 i po dwóch rundach zajmuje 48. pozycję. Jakub Grochowski w pierwszej serii pomylił się tylko raz i plasował się w czołowej „20”. Niestety słabsza druga runda (22/25) zepchnęła Polaka na 52. miejsce.

Jedynym bezbłędnym dziś strzelcem był Norweg Sindre Kragsrud, który zestrzelił komplet rzutek i tym samym przewodzi stawce po pierwszym dniu zmagań. Dodajmy, że awans do finału wywalczy sześciu najlepszych zawodników kwalifikacji.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password