Strzelectwo: Sukces na koniec kwalifikacji – pięcioro polskich strzelców w Rio

Beata Bartków-Kwiatkowska wywalczyła dla Polski kwalifikację olimpijską w strzelectwie. Na mistrzostwach Europy w Győr nasza reprezentantka zajęła 12. miejsce w konkurencji strzelania z pistoletu pneumatycznego.

W pierwszej serii Bartków-Kwiatkowska uzyskała 93 na 100 możliwych punktów. Świetny rezultat osiągnęła natomiast w serii drugiej, gdzie  straciła tylko dwa „oczka”. W trzeciej serii ponownie zdobyła 93 punkty, natomiast w ostatniej 95. W sumie nasza reprezentantka zebrała 379 pkt., jedenastokrotnie trafiając w środek tarczy, co dało jej 12. miejsce – nie wystarczyło to do awansu do finału (do ósmego miejsca zabrakło jej tylko jednego punktu), ale spośród zawodniczek walczących o kwalifikację olimpijską była trzecia. Dokładnie tyle miejsc w walce o Rio pozostało wolnych, co oznacza, że na tegorocznych igrzyskach będziemy mieli swoją reprezentantkę w pistolecie. Zawodniczka powołana na tę imprezę będzie mogła wystąpić w obydwu konkurencjach w tej broni, pod warunkiem uzyskania w nich minimum (365 pkt. w pneumatycznym i 555 pkt. w sportowym).

Klaudia Breś zajęła 23. miejsce (376 pkt.), a Joanna Tomala byłą 31. (374 pkt.). Drużynowo Polki zajęły piąte miejsce.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>