Sukcesy tenisistów

Agnieszka Radwańska rozegrała dziś w ramach turnieju WTA w Kuala Lumpur dwa mecze. Niepełne dwa: najpierw dokończyła zwycięsko mecz I rundy, a potem wygrała mecz dający jej ćwierćfinał. W tym samym mniej więcej czasie Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wywalczyli awans do półfinału turnieju w Dubaju.

Agnieszka musiała dziś najpierw dokończyć mecz I rundy z Ammul Amanmuradową z Uzbekistanu. Nie zajęło to jej wiele czasu, a mecz zakończyła wynikiem 2:0 (6:2, 6:4). Wkrótce potem Radwańska po raz drugi wyszła na kort . Tym razem jej przeciwniczką była Karolina Pilskova z Czech. Polka załatwiła sprawę w dwóch setach, przy czym w pierwszym secie przegrywała już 1:4, by wygrać kolejnych 5 gemów. W drugim secie Polka przełamała przeciwniczką już w pierwszym gemie, by potem spokojnie kontrolować mecz. Wygrała 2:0 (6:4,6:4). Jej kolejną przeciwniczką będzie Su Wei Hsieh z Tajwanu. Stawką będzie półfinał turnieju.

Tymczasem nasza eksportowa para deblowa rywalizuje w Dubaju. Dziś Matkowski i Fyrstenberg w ćwierćfinale turnieju zmierzyli się z Siergiejem Stachowskim z Ukrainy i Michaelem Kollmanem z Niemiec. Pierwszy set był zacięty, jego losy rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Drugi set to już zdecydowana przewaga naszych tenisistów. Wygrana 2:0 (7:6, 6:3) dała im półfinał.