Surfing – MŚJ: Polacy zadebiutowali w surfingowej elicie

Dwóch reprezentantów Polski – Jakub Kuzia i Max Michalewski wzięło udział w mistrzostwach świata juniorów w surfingu, które w minionym tygodniu rozgrywane były na Azorach. Dla naszej reprezentacji był to historyczny, pierwszy występ w zawodach tej rangi.

fot. Jakub Kuzia - dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Surfingu
fot. dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Surfingu

Wśród surferów do lat 18 mogliśmy oglądać Jakuba Kuzię. Nasz zawodnik w pierwszej rundzie trafił na rywali z Hawajów, Argentyny i Portoryko i z rezultatem 3,6 pkt. zajął czwarte miejsce. Polakowi nie udało się także przebrnąć przez pierwszą rundę repasaży. Kuzia w swojej grupie zajął trzecią lokatę z wynikiem 2,17 pkt.

– Totalnie nic mi nie wychodziło, głupie uczucie, bo wiem, że umiałem dużo lepiej popłynąć. No trudno, teraz nic innego jak walczyć, trenować dalej – może w przyszłym roku szczęście mnie nie opuści – tak swój debiut na juniorskim czempionacie globu skomentował nasz młody surfer.

Pierwszej rundy rywalizacji w kategorii U-16 nie udało się przejść Maxowi Michalewskiemu. Polak w ostatniej chwili spadł w swojej grupie eliminacyjnej na czwarte miejsce i z wynikiem 3,8 pkt. uplasował się za zawodnikami Portugalii, Barbadosu i Izraela. Pechowo zakończył się występ Michalewskiego w repasażach. 14-latek z Sicienka długo utrzymywał się na pozycji premiowanej awansem do kolejnej rundy, ale w ostatnich minutach Włoch Mattia Migliorini wyeliminował Polaka z dalszej rywalizacji.

Dodajmy, że dla obu naszych zawodników był to pierwszy start na tak dużej imprezie. Po raz pierwszy w historii repezentacja Polski wzięła udział w mistrzostwach świata juniorów w surfingu. Przez ponad tydzień na Azorach rywalizowało 371 zawodników i zawodniczek z 39 krajów.

Wyniki:
U-18 M:
1. Wesley Dantas (Brazylia)
2. Alonso Correra (Peru)
3. Colin Doyez (Francja)

97. Jakub Kuzia

U-16 M:
1. Thomas Debierre (Francja)
2. Kyuss King (Australia)
3. Yuji Mori (Japonia)

109. Max Michalewski

U-18 K:
1. Brissa Hennessy (Hawaje)
2. Vahine Fierro (Tahiti)
3. Leilani Mc Gonagle (Kostaryka)

U-16 K:
1. Caroline Marks (USA)
2. India Robinson (Australia)
3. Elin Tawharu (Nowa Zelandia)

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password