Świetne występy polskiego miksta!

Kolejne dobre występy w Yonex Dutch Open 2012 zanotował Polski mikst Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba. Kamila Augustyn niestety swą rywalizację w turnieju zakończyła w ćwierćfinale.

Kamili Augustyn nie udało się dziś sprawić niespodzianki i po krótkim meczu łatwo przegrała z wyżej notowaną rywalką – Elizabeth Cann. Brytyjka nie dała szans Polce ogrywając ją 2:0 (21:14; 21:12).

Polacy dużo lepiej spisują się w Holandii w grze podwójnej. Rozstawieni z "1" Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba w swoim pojedynku ćwierćfinałowym bez problemu ograli parę Erik Meijs/Kirsten Van Der Walk 2:0 (21:6; 21:4). Niewiele wiecej kłopotu naszym rodakom w półfinale sprawili  Roman Zirnwald i Elizabeth Baldauf. Grających z turniejową "trójką" Austriaków Mateusiak i Zięba pokonali już po dwóch setach, trwających jedynie 20 minut. Biało czerwoni wygrali 2:0 (21:11; 21:7) stając tym samym przed szansą wygrania Dutch Open. W wielkim finale biało-czerwoni zmierzą się jutro z parą rosyjską Andrej Ashmarin/Anastasia Panushkina.