Świetny wynik Krukowskiego w Pasłęku

Marcin Krukowski zwyciężył w sobotnim mityngu rozegranym w Pasłęku. Oszczepnik reprezentujący barwy Warszawianki Warszawa wynikiem 82,58m poprawił swój rekord życiowy.

Polak od początku dzisiejszego konkursu spisywał się znakomicie. Już w drugiej próbie posłał oszczep poza granicę 80m. Krukowski wynikiem 80,08m poprawił o 9cm swój dotychczasowy najlepszy rezultat w karierze. Wicemistrz Europy juniorów z 2011 roku nie zadowolił się jednak odległością z drugiej kolejki. W czwartej odsłonie zawodów oszczep posłany przez Krukowskiego wylądował na 82,58m! Jest to siódmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Drugie miejsce w Pasłęku zajął Łukasz Grzeszczuk (79,34m), a trzeci był Marcin Plener (78,95m – rekord życiowy).

W Pasłęku rzucały również oszczepniczki. Najlepsza wśród nich okazała się Urszula Jakimowicz (52,50m). Druga lokata przypadła w udziale Marcelinie Witek (51,97m – ,,życiówka” oszczepem 600 gramowym).

Na stadionie w Pasłęku rozegrano dzisiaj również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na  10000m. W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska. Lekkoatletka z Olsztyna czasem 35:46,69 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Na drugim miejscu finiszowała Dominika Napieraj (czas – 35:46,88). Brązowy medal wywalczyła Paulina Kaczyńska (czas – 35:52,39).

Wśród mężczyzn  najszybciej dystans 10000m pokonał Marek Skorupa. Zawodnik z Goleniowa minął linię mety w czasie 30:00,58. Podium uzupełnili – Mateusz Maik (30:35,90) i Tomasz Grycko (30:52,12).