Świetny występ chodziarzy w Zaniemyślu!

Rewelacyjny występ zanotowali polscy chodziarze podczas X Międzynarodowych zawodów w chodzie sportowym w Zaniemyślu. Na dystansie 20 km minimum lepsze od wskaźnika PZLa uzyskało sześciu zawodników i dwie zawodniczki.

Na uwagę zasługuje szczególnie wynik Pauliny Buziak (1:29,44) (OTG Sokół Mielec). Polka poprawiła rekord naszego kraju w tej konkurencji. Wynik uzyskany przez lekkoatletkę Sokoła Mielec jest lepszy o 47 sekund od poprzedniego rekordu Sylwii Korzeniowskiej. Warto zanotować, że na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata zwyciężczyni chodu – Olga Kaniskina wygrała  z czasem lepszym od dzisiejszego występu Pauliny o zaledwie… 2 sekundy. Druga na mecie w Zaniemyślu – Agnieszka Szwarnóg również ustanowiła swoje najlepsze osiągnięcie w karierze (1:30:56). Rezultat ten jest lepszy od minimum kwalifikacyjnego na Igrzyska Olimpijskie.

W chodzie mężczyzn na 20 km również świetnie spisali się nasi reprezentanci. Sześciu z nich ukończyło dzisiejszy chód z czasem lepszym od minimum ustalonego przez PZLa. Zawody w Zaniemyślu wygrał Dawid Tomala (1:20,50).

Wyniki chodu w Zaniemyślu

Kobiety (minimum kwalifikacyjne na Igrzyska w Londynie – 1:31:30):

1. Paulina Buziak – 1:29:44 – rekord Polski

2. Agnieszka Szwarnóg – 1:30:56

Mężczyźni (minimum kwalifikacyjne na Igrzyska w Londynie – 1:21:30)

1. Dawid Tomala – 1:20,50

2. Rafał Augustyn – 1:20,53

3. Grzegorz Sudoł – 1:20,58

4. Jakub Jelonek – 1:21,05

5.Łukasz Nowak – 1:21,12

6. Rafał Fedaczyński – 1:21,21

Polscy reprezentanci zapewnili sobie trzy miejsca startowe we wszystkich trzech chodziarskich konkurencjach na Igrzyskach Olimpijskich.