Swiss Open w badmintonie – zapowiedź

Jakkolwiek ranking BWF, który zadecyduje o kwalifikacjach olimpijskich zostanie opublikowany dopiero 3 maja 2012, to zdobywanie punktów rankingowych jest niezwykle ważne już dziś. Kolejna okazja do poprawienia dorobku punktowego już w tym tygodniu – jutro w Bazylei rozpoczną się zawody Swiss Open, należące do kategorii Grand Prix Gold.

W Bazylei zobaczymy oczywiście Polaków. Mamy nadzieję, że spiszą się oni o niebo lepiej niż w trakcie ostatnich turniejów w Niemczech i Anglii.

Przemysław Wacha notowany na dzień 8.03.2012 na 31. miejscu w rankingu w pierwszej rundzie zmierzy się z reprezentantem Wietnamu, rozstawionym w turnieju z numerem 7. Tien Ming Nguyen. To bardzo dobry zawodnik i ciężko będzie w pojedynku z nim o zwycięstwo, ale jeśli marzy się o dobrym występie w Londynie, trzeba umieć wygrywać i z takimi zawodnikami.

Polski mikst Robert Mateusiak – Nadieżda Zięba (22. miejsce w rankingu z dnia 8.03.2012) w I rundzie za przeciwników będzie miał parę z Korei Południowej: Ki Jung Kim i Kyung Eun Jung. Para ta jest notowana w rankingu o 6 miejsc niżej, więc należy od Polaków wymagać wygrania tego pojedynku.

Polski eksportowy debel Adam Cwalina – Michał Łogosz w rankingu na 8 marca są na 21. pozycji. Ich pierwszymi przeciwnikami będą w Szwajcarii reprezentanci Tajwanu (turniejowa „siódemka”) – Chieh Min Fang i Sheng Mu Lee. To też bardzo dobrzy badmintoniści i Polacy muszą się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności by awansować dalej.

Dokładną analizę szans polskich zawodników na awans na Igrzyska przedstawimy pod koniec marca, już po rozegraniu turnieju Polish Open (następny tydzień w Kobierzycach pod Wrocławiem).

W turniejach kategorii Grand Prix Gold można zdobyć sporo punktów rankingowych: 1. miejsce – 7000, 2. -5950, 3-4. – 4900, 5-8. – 3850, 9-16. 2750, 17-32. – 1670. Jest więc o co walczyć.

Zapraszamy do śledzenia informacji o poczynaniach Polaków na naszym portalu.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password