Szablistki 5. na Mistrzostwach Świata

Dziś w Kijowie rozgrywany jest turniej drużynowy w szabli kobiet w ramach Mistrzostw Świata w szermierce. Jest to niejako uzupełnienie Igrzysk Olimpijskich – w Londynie ta konkurencja nie będzie rozgrywana, są to więc z pewnością najważniejsze w roku zawody w tej broni. Nasze reprezentantki zajęły w nich dobre, 5. miejsce..

W pierwszym meczu (1/8 finału) Polki zmierzyly się z Azerbejdżanem. Polki wygrały 45:37, ale początek meczu był bardzo wyrównany. Od stanu 20:18 Polki zaczęły stopniowo powiększać przewagę i spokojnie awansowały do ćwierćfinału. Martwi nieco postawa Aleksandry Sochy, która w swych pojedynkach zanotowała bilans 15:16. na szczęście na wysokości zadania stanęły Katarzyna Kędziora i Bogna Jóźwiak.

Inne mecze 1/8 finalu: Niemcy – Węgry 45:40, Chiny – Hongkong 45:31, Kazachstan – Włochy 37:45, USA – Białoruś 45:31, Wielka Brytania – Francja 34:45.

W ćwierćfinale na Polki czekały gospodynie turnieju – Ukrainki. To będzie bardzo trudny pojedynek dla Polek – tak przewidywaliśmy i mieliśmy rację. W składzie Polek nastąpiła zmiana – zamiast Katarzyny Kędziory zobaczyliśmy Irenę Więckowską. Ukrainki dowodzone przez znakomitą Olgę Kharlan prowadziły, choć nieznacznie od początku walki. Dwoma – trzema trafieniami, ale jednak. Nadal nierewelacyjnie spisywała się nasza przyszła olimpijka Aleksandra Socha. Ostatecznie Polki przegrały 40:45 i pozostała im walka o miejsca 5-8. Szkoda.

Inne pary ćwierćfinałowe: Rosja – Niemcy 45:32, Chiny – Włochy 21:45, USA – Francja 45:42.

W pierwszym spotkaniu o miejsca 5-8. rywalkami Polek były Francuzki. Trener reprezentacji wrócił do zwycięskiego skladu z pierwszego meczu z Azerbejdżanem. I przyniosło to dobre efekty. Po bardzo zaciętym spotkaniu Polki okazały się lepsze w stosunku 45:42 i w nagrodę powalczą o 5. lokatę Mistrzostw Świata z Niemkami, które pokonały bez trudu Chiny 45:32. W polskiej drużynie z dobrej strony tym razem pokazała się Aleksandra Socha.

W meczu o 5. pozycję na świecie Polki po bardzo dobrym spotkaniu pokonały renomowane Niemki 45:32. Przewaga Polek walczących w składzie Socha, Jóźwiak, Kędziora nie podlegała dyskusji. Szkoda tego przegranego nieznacznie pojedynku z Ukrainkami. Ale 5. lokatę uznać należy za przyzwoitą. 

W spotkaniu o brązowy medal Amerykanki uporały się z Włoszkami 45:36. Tymczasem w spotkaniu o złoty medal walczyły ze sobą Rosjanki (45:38 z Włochami w pólfinale) i Ukrainki (45:41 z USA). Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, lepsze o zaledwie jedno trafienie okazały się Rosjanki – wygrywając 45:44.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Rosja

2. Ukraina

3. USA

4. Włochy

5. Polska

6. Niemcy

7. Francja

8. Chiny

9. Węgry

10. Azerbejdżan

11. Kazachstan

12. Wielka Brytania

13. Hongkong

14. Białoruś

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password