Szansa na rehabilitację dla Polaków i poprawę dla Polek – zapowiedź zawodów Pucharu Świata w Rio de Janeiro

W dniach 15-18 marca w brazylijskim Rio de Janeiro odbędą się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Polskę reprezentować będzie ośmioro zawodników i zawodniczek.

Po ubiegłotygodniowych zawodach w amerykańskim Charlotte pięcioboiści i pięcioboistki przenoszą się do Brazylii. Turniej w Północnej Karolinie pokazał, że ten sezon z pewnością będzie bardzo emocjonujący, jednak główną rolę odgrywać będą znane już nazwiska.

Z pewnością za nieudany występ w Charlotte zrehabilitować chciałby się mistrz świata i mistrz olimpijski Alexander Moiseev, który w USA odpadł już w eliminacjach. Podobny cel mają Węgrzy – Bence Demeter, Robert Kasza i Peter Tibolya. Także Polacy, którzy wystąpią w tym samym składzie co w ubiegłym tygodniu, nie spisali się w Stanach najlepiej (do konkursu głównego awansował jedynie Szymon Staśkiewicz). Mianem największego nieobecnego w Rio z pewnością można określić czwartego w Charlotte Adama Marosiego z Węgier.

Z kolei wśród pań w kolejne zwycięstwo celować będzie Lena Schoeneborn. Niemka jest zdecydowanym numerem jeden ostatnich lat, co udowodniła podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a także podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy i Pucharu Świata. Polki, które podobnie jak ich koledzy z reprezentacji wystąpią w niezmienionym składzie, spisały się całkiem nieźle w kwalifikacjach, ale dość przeciętnie w konkursie głównym. Podobnie jak w przypadku panów również i reprezentantki Węgier będą chciały poprawić swoje wyniki z Charlotte. Do Leili Gyenesei oraz Adrienn Toth nie dołączy jednak wicemistrzyni świata Sarolta Kovacs, która nabawiła się kontuzji podczas rozgrzewki przed eliminacjami w Północnej Karolinie. Do stawki wraca natomiast nieobecna w Charlotte Francuzka Amelie Caze, czterokrotna mistrzyni świata.

Plan zawodów w Rio de Janeiro:

15 marca – eliminacje kobiet

16 marca – eliminacje mężczyzn

17 marca – finał kobiet

18 marca – finał mężczyzn

Wojciech Nowakowski2409 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password