Szczypiorniści rozpoczęli batalię o Igrzyska – zapis relacji

Na początek turnieju w Alicante Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Algierii – 21. drużyną w rankingu IHF. Dla Polaków mecz z podopiecznymi Salaha Bouchekriou powinien być najłatwiejszym w całym turnieju. Początek relacji LIVE w Wielki Piątek o godz. 17:15.

POLSKA – ALGIERIA – 28:27

Polacy zagrali zdecydowanie lepiej w drugiej połowie meczu, dobrą zmianę dał Tomek Rosiński a w bramce fenomenalnie się spisywał Marcin Wichary. Końcówka jednak naszpikowana była błędami, które omal nie doprowadziły do utraty pewnego zwycięstwa. Przed naszymi zawodnikami jeszcze dwa mecze – z Serbią i z Hiszpanią. Serdecznie zapraszam na relacje LIVE z tych spotkań – jutro z Serbią o 17:15 i pojutrze z gospodarzami o 20:00. Na dzisiaj to już wszystko, dziękuję za uwagę.

KONIEC MECZU

60′ – Grę pasywną odgwizdują sędziowie i ostatnią bramkę w meczu strzela Daoud. Na szczęście została nam jeszcze jedna bramka przewagi.

60′ – Znów tracimy piłkę, a atak bramką kończą nasi rywale. Tracimy ciężko wypracowana przewagę.

T – o czas prosi trener Bogdan Wenta.

59′ – W nasze szeregi wdarło się rozluźnienie – tracimy kolejną bramkę z kontry, jej strzelcem Daoud.

59′ – Nieporozumienie w obronie i jeszcze jedną bramkę strzela Berkous.

58′ – Bramka ze strony Algierii, próba naszej odpowiedzi jednak powstrzymana przez Kerbouche`a.

57′ – Tkaczyk pokonuje Kerbouche`a i powiększa naszą przewagę.

56′ – Bramka z koła Mokraniego. Po chwili nieregulaminowo przeprowadzona zmiana i w efekcie przez dwie minuty zagramy w przewadze.

T – i mamy kolejną przerwę na żądanie trenera Bouchekriou.

55′ – Kolejną bramkę dla Polski strzela Marcin Lijewski. Próba szybkiej odopowiedzi Algierczyków powstrzymana przez Wicharego.

55′ – 120 sekund kary dla Bourriche`a. Bardzo często dzisiaj sędziowie z Danii korzystają z tej możliwości karania zawodników.

54′ – Kontratak Algierczyków zamieniony na bramkę przez Chehboura.

53′ – Kolejna dwuminutowa kara i gramy w podwójnym osłabieniu.

53′ – Algierczycy teraz przeszli do obrony „każdy swego”, jednak zdołał strzelić Kuchczyński, ale jego niecelny strzał musiał dobić Wiśniewski.

52′ – Rzut karny po faulu Kuchczyńskiego zamieniony przez Benaliego na bramce.

52′ – Faul Kwiatkowskiego na Berkousie i nasz zawodnik wykluczony z gry na dwie minuty.

51′ – Bramka Berkousa, ale mamy sporą przewagę. Tymczasem na boisku pojawia się Karol Bielecki witany gorącymi brawami. W pierwszej akcji zalicza on asystę przy bramce Bartka Jureckiego.

50′ – Jeszcze jedna interwencja Wicharego i jeszcze jedna bramka Bartka Jureckiego.

48′ – Dobry pressing naszych obrońców i myli się Benali. Nasz atak zakończony z kolei bramką Bartosza Jureckiego.

47′ – Znowu strzela Lijewski, tym razem strzela w słupek. A na trybunach słychać kibiców z Polski skandujących „Polska Polska”. Ich radość jednak przyćmiewa bramką Berkous.

46′ – Kolejny atak Algierczyków powstrzymany, ale Krzysztof Lijewski nie zdołał pokonać Kerbouche`a.

46′ – Nie dość, że wrócił na boisko, to jeszcze od razu strzelił bramkę. Pięć bramek przewagi.

45′ – Na boisku leżał po starciu z rywalem Tomasz Rosiński, ale wstał o własnych siłach i wrócił do gry.

45′ – I znów broni Wichary, tym razem w sytuacji sam na sam z Chehbourem.

44′ – Kolejny raz Michał Jurecki pokonuje Kerbouche`a.

44′ – Boultif zaskoczyl naszych obrońców, ale obronił ten strzał Wichary. Świetny mecz naszego bramkarza.

43′ – Boubaiou pokonuje Wicharego i przerywa strzelecką niemoc Algierii.

41′ – Chehbour strzela mocno na bramkę z lewego skrzydła, ale broni ten rzut Marcin Wichary. Po chwili Algierczycy tracą piłkę, a bramkę po podaniu Krzysztofa Lijewskiego strzela Adam Wiśniewski. Mamy już cztery bramki przewagi.

T – o czas dla Algierii poprosił Salah Bouchekriou.

40′ – Kolejna interwencja Wicharego, dzięki której wyprowadzamy atak zakończony bramką Tomasza Rosińskiego.

40′ – Przechwyt i bramka z kontry Michała Jureckiego. Otarty piłką po twarzy Kerbouche zdolny jednak do dalszej gry.

39′ – Bramka z prawego skrzydła Patryka Kuchczyńskiego. Wracamy na prowadzenie.

38′ – Dziwna decyzja sędziów – odgwizdany faul w ataku naszego reprezentanta, który był przytrzymywany przez rywala. Bramkę strzela Daoud, ale po chwili odpowiada Michał Jurecki wymuszając przy okazji faul i dwie minuty kary.

36′ – Michał Jurecki po raz kolejny strzela z drugiej linii, a po chwili przechwyt i bramka z kontry Tomka Rosińskiego. Mamy remis.

35′ – Omar Benali w ataku, ale nie pokonuje Wicharego.

35′ – Odpowiedź Algierczyków – do naszej bramki trafia Berkous.

34′ – Bramka w osłabieniu – z drugiej linii trafia Michał Jurecki.

33′ – BRONI WICHARY!!! Nie udało się pokonać naszego bramkarza Benaliemu.

33′ – Rzut karny dla Algierii po faulu Bartka Jureckiego na Mokranim. Nasz kołowy wykluczony z gry na dwie minuty.

32′ – Przechwytujemy piłkę, i wyprowadzamy świetny atak zakończony strzał z koła, ale Kerbouche broni ten rzut.

31′ – Algierczycy jako pierwsi strzelają bramkę w tej części spotkania, ale po chwili odpowiada Tomasz Rosiński, który po przerwie zmienił Bartłomieja Jaszkę.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ

Zapraszamy na przerwę, by ostudzić skołatane nerwy. Zachęcamy również do odwiedzenia stron naszych partnerów i sponsorów.

Polacy rozpoczęli bardzo dobrze wychodząc szybko na trzybramkowe prowadzenie. Nie wykorzystywali jednak wielu sytuacji sam na sam oraz przewag liczebnych, na czym korzystali Algierczycy, którzy schodzą na przerwę z dwoma bramkami przewagi.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

30′ – Dosłownie w ostatniej sekundzie Mokrani trafia do naszej bramki z koła.

29′ – Błąd kroków Jaszki i z kontry Daoud trafia do bramki po nodze broniącego Wicharego. Szybka odpowiedź ze strony Polaków.

28′ – Świetnie Zbigniew Kwiatkowski gra blokiem i powstrzymuje ataki Algierczyków. Sygnalizowana gra pssywna z ich strony, co zmusza naszych rywali do szybkiego, ale i niecelnego strzału.

27′ – Potężny strzał z drugiej linii, na szczęście tylko w słupek bramki Wicharego. W odpowiedzi Michał Jurecki trafia do bramki.

26′ – Wreszcie zdobywamy bramkę w przewadze – jej strzelcem Syprzak.

26′ – Ostra walka o piłkę w środku boiska zakończony atakiem Polaków. Marcin Lijewski faulowany i na dwie minuty na ławkę odesłany Cheikh.

25′ – Kolejny niecelny strzał z naszej strony i kolejny gol Algierczyków. Tracimy już trzy bramki.

24′ – Tracimy piłkę, ale Algierczycy nie kończą kontrataku i przechodzą w atak pozycyjny, który zakończył się bramką Berkousa.

23′ – A jednak tylko na minutę – Kuchczyński faulował Rahima, który uderzył głową w parkiet. Zszedł jednak z boiska o własnych siłach. Omar Benali wykorzystuje rzut karny.

22′ – Bartłomiej Jaszka pojawia się na boisku i strzela bramkę po wejściu na koło. Przy okazji wymusił też faul w obronie i przez dwie minuty gramy w przewadze.

22′ – Rahim wyprowadza swoją drużynę na jednopunktowe prowadzenie.

21′ – Kolejny raz nie wykorzystujemy kontry, tym razem jednak utrzymujemy się przy piłce, do czasu wejścia Syprzaka  w pole karne.

20′ – Soudani strzela w krótki róg bramki Wicharego i znów mamy remis.

T – tym razem trener Bouchekriou bierze czas.

20′ – Świetny przechwyt Polaków, ale Tłuczyński strzela prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam.

19′ – Zmiana w polskiej bramce – Marcin Wichary wchodzi za Sławomira Szmala i już w pierwszej akcji broni strzał Algierczyka.

18′ – Kamil Syprzak faulowany i dostajemy rzut karny, ktory na bramkę zamienił Tłuczyński.

T – Bogdan Wenta poprosił o czas dla swojego zespołu.

17′ – Boultif trafia z drugiej linii z biodra i tracimy przewagę.

16′ – Tracimy bramkę w przewadze, Szmala pokonuje Mokrani. Po chwili Michał Jurecki trafia do bramki, ale przekroczył linię 6m i gol nie został uznany.

16′ – Kolejny raz gramy w przewadze – na ławkę odesłany na dwie minuty Bouabiou. Strzał Jurasika broni jednak Kerbouche.

15′ – Algierczycy zgubili piłkę, ale sytuację sam na sam zmarnował Jurasik strzelajac ponad poprzeczką bramki Kerbouche`a.

14′ – Nieudany atak Polaków z prawego skrzydła i teraz w natarciu Algierczycy.

13′ – Żółta kartka dla Bartosza Jureckiego za faul w obronie. Atak z lewego rozegrania Berkousa zakończony bramką.

12′ – Tkaczyk blokuje strzał z biodra, ale nie udaje się wykorzystać kontry.

11′ – Piękne podanie Michała Jureckiego na koło, ale strzał jego brata powstrzymał Kerbouche.

11′ – Niecelny rzut Soudaniego, Polacy w przewadze po faulu Boultifa.

10′ – Mariusz Jurasik zbiegł ze skrzydła na środek i strzelił z tej pozycji bramkę.

9′ – Grzegorz Tkaczyk strzela bramkę z drugiej linii, ale już po chwili odpowiada Rahim.

9′ – Faul w ataku algierskiego obrotowego i piłka w posiadaniu Polaków.

8′ – Zablokowany strzał Algierczyków, ale kontra nie dokończona i przechodzimy w atak pozycyjny, z którego Bartosz Jurecki zdobywa bramkę po podaniu od brata Michała.

7′ – Tłuczyński próbował wkręcić piłkę do bramki, ale skutecznie kąt skrócił Kerbouche i w efekcie nasz skrzydłowy spudłował.

6′ – Boultif oddaje potężny strzał z biodra i piłka wpada do bramki.

5′ – Natychmiastowa odpowiedź Polaków – w roli obrotowego tym razem Grzegorz Tkaczyk.

5′ – Pierwszy gol dla Algierczyków – strzelcem bramki Abdelkader Rahim.

4′ – Na dwie minuty na ławkę odesłany został Boubaiou – mamy przewagę jednego zawodnika i korzysta z niej Bartek Jurecki.

3′ – Potężny strzał z drugiej linii, ale piłka mija bramke Szmala w znacznej odległości.

2′ – Pierwsza bramka dla Polaków – Bartosz Jurecki otwiera wynik spotkania.

1′ – Algierczycy zdecydowali się na bardzo wysoką obronę. Przedarł się przez nią Krzysztof Lijewski, ale jego strzał obronił Kerbouche.

17:30 – Duńscy sędziowie zagwizdali po raz pierwszy zagwizdali. Zaczynamy walkę o Igrzyska!!!

17:26 – Na hali w Alicante rozbrzmiewają hymny narodowe – „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Kassaman”.

17:24 – Zawodnicy wychodzą na boisko. Trener Wenta musiał wybrać z zabranej osiemnastki 16 zawodników, w związku z czym w drużynie Biało-Czerwonych zabraknie dzisiaj Mariusza Jurkiewicza i Mateusza Jachlewskiego.

17:22 – Do tej pory z Algierczykami nasi reprezentanci rozegrali 10 spotkań. 7 z nich zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych, tylko raz wygrali ich przeciwnicy.

17:20 – Na hali jest niewielu kibiców, zapewne trybuny zapełnią się dopiero, gdy swój mecz rozgrywać będzie reprezentacja gospodarzy.

17:15 – Serdecznie witam i zapraszam na relację LIVE z pierwszego meczu naszych szczypiornistów w rozgrywanym w Alicante turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Relację poprowadzi: Wojciech Nowakowski