Szermiercze drużyny tradycyjnie słabo

Można powiedzieć, że tradycyjnie słabo zaprezentowały się polskie męskie szermiercze drużyny w zawodach Pucharu Świata. Nasze ekipy zajęły miejsca: 8. (floreciści), 16. (szabliści) i 19. (szpadziści).  Chyba dobrze, że nie zobaczymy w Londynie naszych męskich drużyn.

Szabliści walczyli w Moskwie. Szans na kwalifikację olimpijską nie mieli nawet teoretycznych. Oczywiście nie spodziewaliśmy się sukcesów na miarę wczorajszego indywidualnego występu Adama Skrodzkiego, ale liczyliśmy na postawę lepszą niż w trakcie poprzednich zawodów pucharowych. W pierwszym meczu Polacy wygrali z Wielką Brytanią 45:40. W kolejnym ich przeciwnikami byli rozstawieni z numerem 2. Niemcy. Wynik był łatwy do przewidzenia – nasi zachodni sąsiedzi wygrali bardzo zdecydowanie – 45:27. Polakom pozostała walka o miejsca 9-16. W pierwszym spotkaniu tej fazy nasi szabliści po bardzo zaciętym boju musieli uznać wyższość Kanadyjczyków (42:45).  Następnie trafili Polacy na Koreańczyków i nie nawiązali z nimi niestety wyrównanej walki – wynik 36:45 mówi sam za siebie. Pozostała im jedynie walka o miejsce 15. w turnieju, którą stoczyli z Japonią. Walkę niestety także przegraną 40:45. Pozostało więc Polsce miejsce 16.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Chiny

2. Rosja

3. USA

4. Białoruś

5. Rumunia

6. Włochy

7. Niemcy

8. Francja

… 16. Polska

Floreciści, co do których mieliśmy minimalne złudzenia co do szans na kwalifikację olimpijską (jakkolwiek musiałoby się zdarzyć coś nieprawdopodobnego by te złudzenia zamieniły się w rzeczywistość). Turniej Polacy zaczęli bardzo dobrze – od zdecydowanego zwycięstwa nad Austrią 45:31 i awansu do czołowej ósemki. W meczu o półfinał Polacy powinni byli dokonać pierwszej rzeczy z gatunku nieprawdopodobnych. Mianowicie wygrać z rozstawionymi z numerem 1. Włochami. Cud się nie zdarzył, nasi floreciści przegrali 26:45 nie stwarzając pozorów wiary w zdarzenia niezwykłe. Pozostała więc im walka o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu tej fazy turnieju zmierzyli się z Francją. Zaczęli Polacy tragicznie… było 0:10 i 3:21. Skończyło się na 26:45, bo Francuzi w drugiej części meczu walczyli wyraźnie rozluźnieni. Polacy powalczyli więc o miejsce 7. W turnieju z reprezentacją USA. Powalczyli i przegrali 39:45.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Niemcy

2. Włochy

3. Japonia

4. Chiny

5. Rosja

6. Francja

7. USA

8. Polska

Na paryskie walki szpadzistów patrzyliśmy bez emocji, bowiem w tej broni w Londynie rozegrany zostanie jedynie turniej indywidualny. Ale na dobry start Polaków liczyliśmy tak czy owak. Nasze liczenie skończyło się na pierwszym meczu. Przegrana z Czechami 39:45 to wynik, który trudno nazwać inaczej niż kompromitacją. Polacy zostali sklasyfikowani na miejscu 19. Bez komentarza.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Francja

2. Włochy

3.  Szwajcaria

4. USA

5. Korea Południowa

6. Rosja

7. Węgry

8. Chiny

… 19. Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password