Szermiercze eliminacje

Dziś zaczął się ostatni weekend szermierczych kwalifikacji olimpijskich we florecie i szpadzie kobiet. Rozgrywano turnieje eliminacyjne turniejów idywidualnych. Nieźle wystartowały reprezentantki Polski.

W Budapeszcie rywalizują florecistki. Do turnieju głównego przebiły się Martyna Jelińska (w pierwszej rundzie będzie walczyła z Kiefer Lee z USA), Magdalena Knop (Ilaria Salvatori Włchy), Martyna Synoradzka (Nzingha Prescod USA), Karolina Chlewińska (Valentina Vezzali Włochy), Katarzyna Kryczało (Evgeniya Lamonova Rosja). Zwolniona z eliminacji była Sylwia Gruchała (Hong Seo In Korea).

W St Maur walczą szpadzistki. Do turnieju głównego nie przebiła się niestety Małgorzata Bereza, która tym samym straciła jakiekolwiek szanse na indywidualny start w Londynie. Zobaczymy natomiast jutro na francuskich planszach Renatę Knapik (Francesca Qoundamcarlo Włochy), Magdalenę Piekarską (zwolniona z eliminacji – Melissa Goram Francja) i Małgorzatę Strokę (Erika Kirpu Estonia).

Pozostałe Polki w Budapeszcie i St Maur przegrały swoje walki eliminacyjne.Zapowiada się nam jutro powtórka meczu Polska – Włochy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password