Szermiercze MŚJ zakończone

Dziś w Moskwie dobiegły końca Mistrzostwa Świata Junirów i Kadetów w szermierce. W ostatnich dwóch dniach rozgrywane były turnieje drużynowe we florecie mężczyzn, szabli kobiet oraz szpadzie mężczyzn i kobiet. Polska reprezentacja nie powiększyła dorobku medalowego. Tak więc wraca ona do kraju z jednym jedynym krążkiem – srebrnym Sebastiana Majgiera w konkurencji szpady kadetów. Cóż, marnie wygląda nie tylko teraźniejszość polskiej szermierki, ale i jej przyszłość. Kiedy minęły te czasy, że z rozgrywanych tradycyjnie w okresie wielkanocnym mistrzost młodych szermierzy przywoziliśmy worki medali. Powtórzę się już, ale jeśli w Polskim Związku Szermierczym nic się nie zmieni, jeśli nie zmieni się szkolenie młodzieży i seniorów, to za cztery lata cudem będzie zakwalifikowanie choćby jednego szermierza na Igrzyska w Rio.

Wczoraj nieźle zaczęli swoje walki floreciści. Odprawili z kwitkiem drużynę Singapuru, pozwalając trafić się raptem 13 razy. W walce o wejście do ósemki turnieju stoczyli wyrównany bój z Francją. Co ważne był to bój wygrany45:36. W meczu o wejście do strefy medalowej przeciwnikami Polaków byli Włosi. Podobnie jak florecistki i floreciści mają kompleks włoskich szermierzy. Można powiedzieć, że Polacy przegrali jeszcze w szatni – na planszy było jednostronnie –  24:45.Ostatecznie Polacy sklasyfikowani zostali na niezłym, 6. miejscu.

Spory zawód sprawiły szablistki, które przegrały swój pierwszy mecz – o wejście do najlepszej ósemki turnieju – z Ukrainą 40:45. Pozostała szablistkom wątpliwa radość z 10. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Dziś walczyły tylko polskie szpadzistki (szpadziści nie wystawili drużyny w mistrzostwach). Zaczęły nieźle – od wygranej z Kazachstanem 45:28. W kolejnej rundzie zmierzyły się z Niemkami i po ładnej walce wygrały 45:37. Niestety to było wszystko, na co było je dziś stać. W pojedynku o wejście do półfinału zmierzyły się z rozstawionymi w turnieju z numerem 2. Amerykankami. To był dość wyrównany mecz, ale szpadzistki zza oceanu okazały się lepsze 45:35 i to one walczyły o najwyższe trofea. Polkom przyznano miejsce 6. w końcowej klasyfikacji.

Medaliści:

Floret mężczyzn

1. USA

2. Rosja

3. Włochy

Szpada mężczyzn:

1. Rosja

2. Włochy

3. Korea Południowa

Szabla kobiet:

1. Francja

2. Chiny

3. Rosja

Szpada kobiet:

1. Rosja

2. Chiny

3. USA

Klasyfikacja medalowa:

1. Rosja 7-1-6

2. Korea Południowa 3-0-2

3. Włochy 2-5-4

4. Izrael 2-0-0

5. USA 1-4-7

6. Węgry 1-2-2

7. Japonia 1-0-1

7. Francja 1-0-1

9. Chiny 0-3-2

10. Niemcy 0-1-2

11. Polska 0-1-0

11. Ukraina 0-1-0

13. Grecja 0-0-1

13. Estonia 0-0-1

13. Hiszapnai 0-0-1

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password