Szermiercze uzupełnienie Igrzysk w Kijowie

W piątek i sobotę w Kijowie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w szermierce. A dokładnie w dwóch konkurencjach, które nie zostaną rozegrane w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Londynie – drużynowej szabli kobiet i drużynowej szpadzie mężczyzn. Oczywiście wystartują na Ukrainie polskie reprezentacje.

W piątek 13 kwietnia walczyć będą szablistki. Polskę będą reprezentowały Aleksandra Socha, Bogna Jóźwiak, Katarzyna Kędziora, Irena Więckowska. Do turnieju głoszonych jest 14 reprezentacji. Prócz Polski o medale rywalizowały będą: Rosja, Ukraina, USA, Włochy, Chiny, Francja, Węgry, Niemcy, Azerbejdżan, Wielka Brytania, Hogkong, Kazachstan i Białoruś. Mamy nadzieję, że nasze szablistki nie są przesądne i powalczą o najwyższe cele. Początek walk już o 8 rano czasu polskiego. Spotkania o medale wczesnym popołudniem.

W sobotę zobaczymy walki szpadzistów. Polskę reprezentować będą Radosław Zawrotniak, Tomasz Motyka, Piotr Kruczek, Krzysztof Mikołajczak. Ich rywalmi będą: Francja, Węgry, USA, Włochy, Chiny, Szwajcaria, Niemcy, Rosja, Kanada, Wenezuela, Ukraina, Norwegia, Kazachstan, Estonia, Czechy, Kirgistan, Iran, Hongkong, Białoruś, Izrael, Holandia i … Sierra Leone. Łącznie 23 reprezentacje narodowe. Walki rozpoczną się o 8:30, a zakończą finałem o 17:10. Tu raczej nie liczymy na medal – wskazuje na to i ranking FIE i prezentowana ostatnio przez szpadzistów dyspozycja. Przyglądali się będziemy bacznie występom Radosława Zawrotniaka, który za tydzień w Bratysławie powalczy o olimpijską przepustkę w eyropejskim turnieju kwalifikacyjnym.

Wśród sędziujących walki zobaczymy jednego Polaka – Rafała Sznajdera. Natomiast Jacek Bierkowski będzie jednym z delegatów FIE na ten turniej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password