Szermierka – Cadet Circuit: Amerykanie zdominowali zawody w Koninie

Szablistki i szabliści z USA zdominowali w sposób absolutny rozegrane w ten weekend w Koninie inaugurujące nowy sezon cyklu szermierczego Cadet Circuit. Polacy byli jedynie tłem dla najlepszych, tylko dwoje naszych młodych szermierzy znalazło się w czołowych szesnastkach. 

W turnieju kadetów Amerykanie zajęli aż trzy z czterech miejsc na podium. Triumfował Daniel Solomon, który w finale pokonał Christophera Walkera. Na trzecim miejscu po przegranych walkach półfinałowych stanęli Mitchell Saron oraz jedyny w gronie medalistów konińskiego turnieju szablista spoza USA – Belg Arne de Ridder. Polacy nie zachwycili, delikatnie rzecz ujmując. Najlepszy z nich, Jakub Broniszewski zajął 14. miejsce i był jedynym naszym rodakiem w czołowej szesnastce. Jak widać przyszłość polskiej szabli w męskim wydaniu nie rysuje się wiele lepiej niż teraźniejszość. Na 28. miejscu sklasyfikowany został jeszcze Piotr Szczepanik. Pozostali nasi szabliści zajęli miejsca bardzo odległe, w większości w drugiej „setce” klasyfikacji końcowej.

Jeśli chodzi o kadetki, to w pierwszej dziesiątce klasyfikacji końcowej były wyłącznie Amerykanki i Rosjanki. Złoto powędrowało do Kary Linder z USA, która w finale wygrała z Rosjanką Anną Kudriajewą. Brązowe krążki zdobyły Edith Johnson i Alina Klucznikowa. W czołowej szesnastce byłą tylko jedna Polka – Małgorzata Zawodniak, jako jedyna spoza wspomnianych dwóch reprezentacji. Na 31. miejscu sklasyfikowana została Zuzanna Cieślar, pozostałe szablistki z naszego kraju zajęły miejsca odległe – jak ich koledzy „po fachu”.

W turnieju wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z szesnastu krajów.

Bartosz Szafran4778 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password