Szermierka – GP: Julia Walczyk siódma w Anaheim

Julia Walczyk zajęła siódme miejsce w rozegranych w amerykańskim Anaheim zawodach Grand Prix florecistek. Pozostali nasi reprezentanci na dalszych miejscach. 

Julia Walczyk, najbardziej utalentowana z polskich młodych florecistek zaczęła turniej główny od wygranej i to bardzo wysokiej, 15:6 z Koreanką Ko Chaeyeong. W drugiej rundzie zwyciężyła 15:12 Amerykankę Margeret Lu, a w walce o ćwierćfinał wręcz zmiotła z planszy kolejną florecistkę z Korei Południowej, Seo In Hong – wynik 15:3 jest bardzo wymowny. Zwycięską passę Polki przerwała w ćwierćfinale Niemka Anne Sauer zwyciężając 15:7.

Już w pierwszej rundzie turnieju głównego rywalizację zakończyła Marta Łyczbnińska, przegrywając 12:15 z utytułowaną Tunezyjką, Ines Boubakri. Los Łyczbińskiej podzieliła Julia Chrzanowska, która w pierwszej walce uległa Jacqueline Dubrovich z USA 11:15. Jeszcze cztery Polki walczyły w turnieju głównym, znalazłszy się w dolnej „ćwiartce” drabinki, lecz żadnej nie udało się wygrać choć jednej walki. Mowa tu o Marcie Hausman, Martynie Jelińskiej, Hannie Łyczbińskiej i Martynie Synoradzkiej. Martyna Długosz, Marika Chrzanowska i Katarzyna Lachman odpadły w eliminacjach.

Turniej wygrała Rosjanka Inna Deriglazowa, gromiąc w finale 15:3 Anne Sauer. Na njaniższym stopniu podium stanęły pokonane w półfinałach Kiefer Lee (USA) i Leonie Ebert (Niemcy).

Wyniki:
1. Inna Deriglazowa (Rosja)
2. Julia Walczyk (Polska)
3. Kiefer Lee (USA) i Leonie Ebert (Niemcy)

7. Julia Walczyk
27. Hanna Łyczbińska
38. Julia Chrzanowska
42. Martyna Synoradzka
45. Martyna Jelińska
58. Marta Łyczbińsk
59. Marta Hausman
68. Katarzyna Lachman
76. Marika Chrzanowska
99. Natalia Gołębiowska
111. Martyna Długosz

W turnieju głównym mężczyzn mieliśmy jednego Polaka. Andrzej Rządkowski przegrał w pierwszej rundzie z Rosjaninem Aleksiejem Czeremisinowem. Pozostali nasi floreciści odpadli w eliminacjach. Turniej wygrał ku uciesze miejscowych kibiców Race Imboden pokonując w finale znakomitego Włocha, Andree Cassarę.

Wyniki:
1. Race Imboden (USA)
2. Andrea Cassara (Włochy)
3. Edward Nicholas Choi (Hongkong) i SDamiano Rosatelli (Włochy)

39. Andrzej Rządkowski
78. Krystian Gryglewski
84. Michał Siess
95. Leszek Rajski
104. Bartosz Cegielski

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password