Szermierka – GP / PŚ: Bez polskich sukcesów w Turynie i Gyor

Szermiercza karuzela podbija w tym tygodniu Europę. Dziś w Turynie rozegrano zawody Grand Prix florecistek, a w Gyor Puchar Świata szablistów. Biało-czerwoni nie odgrywali jednak pierwszoplanowych ról. Jutro w Gyor zawody drużynowe, a w Turynie na starcie stanie trzech florecistów.  

Turyn

Jedenastka reprezentantek Polski stanęła też wczoraj na starcie eliminacji zawodów Grand Prix florecistek, które odbywają się w Turynie. Polki walczyły ze zmiennym szczęściem. Najlepiej w grupach spisały się Marta Synoradzka (6-0) i Hanna Łyczbińska (5-1). Ta pierwsza automatycznie awansowała do głównej drabinki turnieju, a druga najpierw wygrała z Niemką Anne Sauer (15:10) i zameldowała się w głównej fazie zawodów. Jej los podzieliła też Marta Łyczbińska po zwycięstwach w walkach bezpośrednich nad Charlotte Krause i Maliną Calugareanu (15:7).

Blisko awansu była Martyna Jelińska, ale po zwycięstwie nad Włoszką Claudią Borellą przyszła przegrana z Koreanką Ha Na Oh. Natalia Gołębiowska, Marika Chrzanowska, Małgorzata Wojtkowiak, Julia Chrzanowska, Beata Żurowska poległy w swoich pierwszych walkach bezpośrednich, a Julia Lidzbarska i Renata Tomczak nie przeszły walk grupowych.

Dziś odbył się więc turniej główny – z czterema Polkami na starcie, gdyż oprócz tych, które przeszły przez eliminacje startowała też Julia Walczyk. Polki odegrały jednak w zawodach pierwszoplanowych ról. Jedną walkę wygrała Martyna Synoradzka, która pokonała Natalie Minarik z USA 13:5, ale potem uległa Rosjance Leyli Pirievej. Jedną walkę wygrała też Hanna Łyczbińska – z Włoszką Chiarą Cini 15:7, by potem przegrać z jej rodaczką Francescą Palumbo 8:13. Już w pierwszym starciu poległa Marta Łyczbińska. Wygrała z nią Francuzka Pauline Ranvier 15:11. Podobny los spotkał wspomnianą powyżej Walczyk, która musiała uznać wyższość Kristiny Samsonovej (14:15).

Turniej wygrała Rosjanka Inna Deriglazova, pokonując w finale Włoszkę Alice Volpi 15:9. Reprezentantki Italii spisały się znakomicie, bo na trzecim miejscu uplasowały się dwie inne przedstawicielki tego kraju – Arianna Erigo i Valentina De Costanza.

1. Inna Deriglazova – Rosja
2. Alice Volpi – Włochy
3. Arianna Erigo i Valentina De Costanza – Włochy

=========================================

15. Julia Walczyk – Polska
17. Martyna Synoradzka – Polska
46. Hanna Łyczbińska – Polska
51. Natalia Gołębiowska – Polska
65. Marta Łyczbińska – Polska
71. Marika Chrzanowska – Polska
106. Małgorzata Wojtkowiak – Polska
112. Martyna Jelińska – Polska
118. Julia Chrzanowska – Polska
125. Beata Żurowska – Polska

Gyor

Już wczoraj nie mogliśmy się spodziewać niczego dobrego po rywalizacji szablistów, gdyż do dzisiejszych zmagań jako jedyny awansował Mikołaj Grzegorek. Polak jednak bardzo szybko stracił marzenia o jakimkolwiek podboju turnieju Pucharu Świata w Gyor, przegrywając już w swojej pierwszej walce z Lucą Curatolim aż 3:15. Zawody wygrał Koreańczyk Oh Sanguk, który w finale pokonał Veniamina Reshetnikova z Rosji 15:9. Trzecia lokata dla Francuzów Vincenta Anstetta i Bolade Apithy.

Wyniki:

1. Oh Sanguk – Korea Południowa
2. Veniamin Reshetnikov – Rosja
3. Vincent Anstett i Bolade Apithy (Francja)

=====================================

62. Mikołaj Grzegorek – Polska
132. Tomasz Pytel – Polska
136. Jakub Jaskot – Polska
140. Mateusz Godlewski – Polska
168. Mateusz Kneź – Polska
174. Karol Lademann – Polska
182. Jan Kruszewski – Polska
191. Krzysztof Kaczkowski – Polska

 

 

Radosław Kępys523 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password