Szermierka: Kozaczuk w ćwierćfinale w Atanach

Małgorzata Kozaczuk zanotowała najlepszy występ w tym sezonie Pucharu świata, awansując do ćwierćfinału turnieju w Atenach. Z dobrej strony pokazała się w stolicy Grecji Sylwia Matuszak. 

Małgorzata Kozaczuk w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała 15:4 Sylwię Matuszak, która sprawiła wczoraj niespodziankę, pokonując w decydującym starciu eliminacji Sevil Bunyatovą z Azerbejdżanu 15:11. W kolejnej walce okazała się lepsza od bardzo utytułowanej Francuzki Cecille Berder, a w walce o ćwierćfinał rozprawiła się z Amerykanką Anne-Elizabeth Stone. Zwycięską passę Kozaczuk przerwała Francuzka Manon Brunet, zwyciężając minimalnie jednym trafieniem.

W turnieju głównym mieliśmy jeszcze dwie Polki, ale Aten one nie zawojowały. Angelika Wątor w pierwszej rundzie uległa Sofii Pozdniakowej, a Marta Puda także w pierwszej dzisiejszej walce przegrała z Niemką Anną Limbach.

Przez eliminacje bezpośrednie nie przebrnęły Katarzyna Kędziora, Gabriela Drygała, Martyna Komisarczyk i szukające wciąż dawnej formy Aleksandra Socha. Na „grupach”rywalizację w stolicy Grecji zakończyła Michalina Kostrzewa.

Turniej wygrała Rumunka Bianca Pascu, w finale pokonując Węgierkę Lisę Pusztai. Na najniższym stopniu podium stanęła inna Węgierka Anna Marton oraz Brunet.

Wyniki:
1. Bianca Pascu (Rumunia)
2. Lisa Pusztai (Węgry)
3. Anna Marton (Węgry) i Manon Brunet (Francja)

8. Małgorzata Kozaczuk
43. Sylwia Matuszak
50. Angelika Wątor
54. Marta Puda
114. Aleksandra Socha
126. Martyna Komisarczyk
137. Katarzyna Kędziora
138. Gabriela Drygała
151. Michalina Kostrzewa

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password