Szermierka – ME: Francuska zmora florecistów i szablistek

Dwie polskie drużyny toczyły dziś swoje walki na szermierczych Mistrzostwach Europy, które od poniedziałku odbywają się w Tbilisi. Zarówno floreciści, jak i szablistki ponieśli porażkę w 1/4 finału i w obu przypadkach pogromcą biało-czerwonych okazywali się „Trójkolorowi”.

W dzisiejszych drużynowych zmaganiach florecistów reprezentowała biało czerwonych czwórka z turnieju indywidualnego – Michał Siess, Leszek Rajski, Piotr Janda i Andrzej Rządkowski. Polacy dobrze zaczęli turniej po pokonaniu Białorusinów, ale w ćwierćfinale zdecydowanie lepsza od biało-czerwonych okazała się ekipa z Francji, wygrywając 45:30. Dobrze Polacy spisali się jednak w walce o miejsca 5-8. Najpierw nasza czwórka po bardzo zaciętym boju pokonała Wielką Brytanię 45:42, by potem w trochę łatwiejszym stylu pokonać zespół Ukrainy 45:37. Dało to piątą lokatę w turnieju. Patrząc na suche wyniki, niedaleko za podium. Jak doskonale wiemy, rzeczywistość przedstawia się jednak nieco inaczej.

Ku pokrzepieniu serc Polaków można napisać, że w dalszej części turnieju świetnie spisywali się Francuzi. W półfinale zmiażdżyli oni Niemców w stosunku 45:26. W drugim półfinale Rosjanie po dużo bardziej zaciętym pojedynku pokonali Włochów 45:40. Faworytem walki o brąz byli Włosi i także w stosunku 45:40 okazali się oni lepsi od naszych zachodnich sąsiadów. W finale prowadzenie od początku wędrowało z jednej na drugą stronę, ale ostatecznie Francuzi zwyciężyli Rosjan 45:43.

1. Francja
2. Rosja
3. Włochy
4. Niemcy
5. Polska
6. Ukraina
7. Wielka Brytania
8. Turcja

Swój turniej drużynowy rozgrywały dziś też szablistki. Nasz zespół reprezentowały: Katarzyna Kędziora, Martyna Komisarczyk, Małgorzata Kozaczuk i Marta Puda. W pierwszej rundzie tego turnieju biało-czerwone miały za rywalki Turczynki, z którymi zgodnie z przewidywaniami poradziły sobie dość łatwo wygrywając 45:26. Niestety, w kolejnej rundzie dała o sobie znać francuska zmora, bo Polki przegrały z „Trójkolorowymi” 36:45. To wszystko sprawiło, że nasze reprezentantki – wzorem kolegów florecistów – musiały bić się o miejsca 5-8. Po porażce z Hiszpanią 43:45, w pojedynku o 7. miejsce Polki wygrały z Niemkami 45:39 i to właśnie na tym miejscu zostały sklasyfikowane w dzisiejszym turnieju.

Tym razem jednak francuskie pogromczynie Polek nie poradziły sobie tak dobrze, bo w półfinale przegrały z Włoszkami 39:45. Niezmiennie jednak, w finale zameldowały się Rosjanki, które rozbiły w półfinale Węgierki 45:25. W pojedynku o brązowy medal Francuzki pokonały Madziarki 45:36, a pojedynek o złoto toczył się pod dyktando  Włoszek, które prowadziły już różnicą około 10 trafień, jednak w najodpowiedniejszym momencie pojedynku zaczęły gonić i doprowadziły do wyniku 44:44. kiedy to jednak decydujące trafienie zadała Rosella Gregorio, zapewniając Włoszkom złoty medal.

1. Włochy
2. Rosja
3. Francja
4. Węgry
5. Ukraina
6. Hiszpania
7. Polska
8. Niemcy

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password