Szermierka – ME: Kończymy bez medalu

Bez medalu wracają z mistrzostw Europy w Tbilisi polscy szermierze. Dziś rywalizowały szpadzistki, które zajęły dobre, 5. miejsce oraz szabliści, którzy sklasyfikowani zostali na 10. pozycji.

Szpadzistki w składzie Magdalena Piekarska, Ewa Nelip, Renata Knapik-Miazga i Barbara Rutz zaczęły od wysokiego zwyięstwa ze Szwajcarkami – wynik 45:31 dał Polkom awans do ćwierćfinału. Tam jednak czekały rozstawione z jedynką Estonki. Po bardzo wyrównanym pojedynku rywalki okazały się lepsze w stosunku 34:26, zamykając naszym paniom drogę do podium. Pieksie i spółce pzoostała walka o 5. miejsce i w tej fazie nasze szpadzistki spisały się bardzo przyzwoicie, pokonując najpierw Włoszki 40:34, a następnie Niemki 44:35. Piąte miejsce należy uznać za bardzo dobre, generalnie szpadzistki w tym turnieju, podobnie zrsztą jak i w całym sezonie z polskich szermierzy spisały się najlepiej.

W półinałach Estonia przegrała z Francją, a Rosjanki pokonały Rumunki. W meczu o brąz zdecydowanie lepsze okazały się Rumunki, a w finale jednym trafieniem zwyciężyły Francuzki.

Wyniki:
1. Francja
2. Rosja
3. Rumunia
4. Estonia
5. Polska
6. Niemcy
7. Ukraina
8. Włochy

W sumie nieźle zaprezentowali się nasi szabliści. Trudno było na dziś od naszych panów oczekiwać zwycięstwa z szalenie mocnymi Francuzami, stąd porażka w 1/8 finału była przewidywalna. W fazie walk o lokatę 9. odnieśliśmy dwa heroiczne zwycięstwa – 45:42 z Belgią i 45:44 z Wielką Brytanią. Podobnych emocji nie było już w meczu o 9. miejsce w mistrzostwach, przegranym przez Polaków z Białorusią 30:45.

W półfinałach Włosi okazali się lepsi od Niemców, a Rosjanie pokonali Węgrów. Madziarzy stanęli na najniższym stopniu podium, gromiąc Niemców w meczu o 3. miejsce. W finale Rosjanie okazali się lepsi od Włochów w stosunku 45:41.

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy
3. Węgry
4. Niemcy
5. Ukraina
6. Rumunia
7. Francja
8. Gruzja
9. Białoruś
10. Polska

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password