Szermierka – ME: Nelip tuż za podium

Ewa Nelip odpadła w ćwierćfinale rozgrywanych w Tbilisi Mistrzostw Europy w szermierce. Polska szpadzistka zakończyła ostatecznie rywalizację na najwyższej w karierze, piątej lokacie. 

W ostatnim dniu indywidualnych potyczek na mistrzostwach Europy, najmocniej liczyliśmy na szpadzistkę Ewę Nelip, która w tym roku dwukrotnie stała już na podium zawodów z cyklu Pucharu Świata.

28-letnia Polka przez walki grupowe przeszła jak burza, pokonując wszystkie rywalki i meldując się od razu w drugiej rundzie turnieju głównego. Tam Nelip po bardzo trudnym pojedynku 14:13 pokonała wymagającą Węgierkę Dorinę Budai. W następnej potyczce rywalką polskiej szpadzistki była inna reprezentantka naszych „bratanków”, Anna Kun. Kolejna wyrównana batalia rozstrzygnęła się na korzyść Warszawiaki (15:13), która tym samym zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale. Niestety w tej fazie turnieju Nelip nie dała rady Niemce Alexandrze Ndolo i przegrała 11:15, kończąc tym samym Mistrzostwa Europy na najwyższej w karierze, piątej lokacie.

W zawodach oglądaliśmy jeszcze trzy nasze reprezentantki. Magda Piekarska najpierw bez walki uporała się z Francuzką Melissą Goram, natomiast w kolejnej rundzie przegrała 8:15 z Węgierką Emese Szasz-Kovacs. W pierwszej rundzie na przeciwko siebie stanąć musiały Renata Knapik i Barbara Rutz. Górą, 15:7, była ta druga, która jednak rundę później poległa 8:13 z Francuzką Lauren Rembi.

Wyniki:
1. Wioletta Kołobowa (Rosja)
2. Alexandra Ndolo (Niemcy)
3. Emese Szasz-Kovacs (Węgry)
3. Julia Bieljajewa (Estonia)
5. Ewa Nelip
6. Ołena Krywycka (Ukraina)
7. Lis Fautsch (Luksemburg)
8. Ana London (Izrael)

22. Renata Knapik-Miazga, 24. Magdalena Piekarska, 51. Barbara Rutz

Słabo w zawodach szablistów spisali się reprezentanci Polski. Jakub Ociński w pierwszej rundzie 12:15 przegrał z reprezentującym Francję Charlesem Colleau, natomiast Krzysztof Kaczkowski w tej samej fazie turnieju 8:15 poległ z Rosjaninem Kamiłem Ibragimowem. Po rundzie grupowej odpadli Jakub Jaskot i Mikołaj Grzegorek, którzy wygrali tylko po jednej walce i nie zmieścili się w głównej drabince.

Wyniki:
1. Max Hartung (Niemcy)
2. Aron Szilagyi (Węgry)
3. Sandro Bazadze (Gruzja)
3. Luca Curatoli (Włochy)
5. Tamas Decsi (Węgry)
6. Benedikt Wagner (Niemcy)
7. Csanad Gemesi (Węgry)
8. Andrij Jagodka (Ukraina)

35. Jakub Ociński, 42. Krzysztof Kaczkowski, 45. Mikołaj Grzegorek, 46. Jakub Jaskot

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password