Szermierka – ME: Sukcesu jak nie było, tak nie ma…

Tak jak w poprzednich dniach, taki i dziś polskim szermierzom nie udało się zanotować dobrego wyniku w Mistrzostwach Europy. Najlepiej zaprezentowała się dziś florecistka Magdalena Knop, jednak była to dopiero piętnasta lokata.

Do turnieju głównego z elminacji przebiły się wszystkie nasze florecistki. W turnieju głónym nie popisały się jednak wysoką dyspozycją – tylko dwie z nich wygrały pw nim walkę. Magdalena Knop w pierwszej rundzie dała solidną lekcję szermierki Austriaczce Wolgemuth i wygrała 15:4, ale już w kolejnej rundzie 9:15 uległa znakomitej Rosjance Yulii Deriglazovej. Zostając w temacie batalii rosyjsko-polskich – w pierwszej rundzie Hanna Łyczbińska jednym trafieniem wyeliminowała Aidę Shanaevą, jednak w drugiej walce tego dnia boleśnie, 3:15 przegrała z fenomenalną Elisą di Franciscą. W pierwszej rundzie po porażce 8:15 z Arianną Errigo opadła Marta Łyczbińska, tak jak Martyna Synoradzka, która 5:15 uległa Rosjance Yulii Biryukovej. 

Mistrzynią Europy po raz trzeci w karierze została ostatecznie di Francisca, która w ścisłym finale pokonała 15:13 Rosjankę Larisę Korobeynikovą. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszka Arianna Errigo i Węgierka Aida Mohamed. 

W turnieju głównym szablistów oglądaliśmy trzech Polaków. Mikołaj Grzegorek słabo spisał się w eliminacjach grupowych i już na tej fazie zakończył swój udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Ciut lepiej spisali się Jakub Ociński, Adam Skrodzki i Marcin Koniusz, którym udało się przebić do głównej drabinki. Z tej trójki najlepiej wypadł Ociński, który w 1/32 rozprawił się Brytyjczykiem Crutchettem 15:6, ale już w kolejnej walce 10:15 poległ z Białorusińcem Aliaksandrem Buikevichem. Pierwszej rundy nie przebrnęli pozostali biało-czerwoni. Adam Skrodzki 12:!5 poległ z Hiszpanem Casaresem, a Skrodzki 9:15 przegrał z reprezentantem Białorusi, Siarheiem Shaschaninem. 

Złoto mistrzostw starego kontynentu powędrowało do Węgra Arona Szilagyego, który w finale 15:11 rozprawił się z Niemcem Maxem Hartungiem. Brązowe krążki zawisły na szyjach Rosjan, Alexeya Yakimenko i Nikolaya Kovaleva. 

Wyniki
Floret K:
1. Elisa di Francisca (Włochy)
2. Larisa Korobeynikova (Rosja)
3. Arianna Errigo (Włochy), Aida Mohamed (Węgry)
5. Arianna Errigo (Włochy)
6. Yulia Biryukova (Rosja)
7. Gabriella Varga (Węgry)
8. Inna Deriglazova (Rosja)
…15. Magdalena Knop, 16. Hanna Łyczbińska, 27. Martyna Synoradzka, 29. Marta Łyczbińska

Szabla M:
1. Aron Szilagyi (Węgry)
2. Max Hartung (Niemcy)
3. Alexey Yakimenko, Nikolay Kovalev (Rosja)
5. Aldo Montano (Włochy)
6. Aliaksandr Buikevich (Białoruś)
7. Vincent Astett (Francja)
8. Matyas Szabo (Niemcy)
…31. Jakub Ociński, 35. Adam Skrodzki, 36. Marcin Koniusz, 50. Mikołaj Grzegorek

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password