Szermierka – ME U23: Bez polskiego medalu w drugim dniu mistrzostw

Po wczorajszym triumfie Aleksandry Zamachowskiej w szpadzie dziś liczyliśmy an kolejne krążki na mistrzostwach Europy U23 w szermierce. Blisko takiego sukcesu były florecistki Julia Walczyk i Julia Chrzanowska, ale zatrzymały się na ćwierćfinałach.

Nasze florecistki eliminacje grupowe przeszły gładko. Piąty wynik uzyskała Julia Walczyk, siódmy Julia Chrzanowska, szesnasty jej siostra Marika, a 22. Katarzyna Lachman. Dwie pierwsze  znalazły się w czołowej ósemce turnieju. W drodze do niej Walczyk pokonała Rosjankę Oksanę Martines Huaregi 15:7, zaś Chrzanowska wygrała dwie walki – 15:7 z Hilit Nehaisi z Izraela i 15:3 z Rumunką Ancą Saveanu. Niestety ćwierćfinały nie potoczyły się po myśli naszych florecistek. Julię wyeliminowała Włoszka Elisabetta Bianchin, a Julię Francuzka Eva Lacheray.

Marika Chrzanowska w pierwszej rundzie pokonała Francuzkę Maeve Rancurel, a w 1/8 finału uległa najlepszej w „grupach” Włoszce Erice Cipressie 9:15. Lachman zaczęła od wygranej 15:13 z Rumunką Marliną Calugareanu, lecz w walce o wejście do czołowej ósemki lepsza okazała się Węgierka Viktorioa Maestri. Finał okazał się typowy dla floretu, bo zwycięstwo odniosła w nim Włoszka Martina Singalia, która pokonała Rumunkę Marię Boldor.

Wyniki:
1. Martina Singalia (Włochy)
2. Maria Boldor (Rumunia)
3. Eva Lacheray (Francja) i Elisabetta Bianchin (Włochy)

6. Julia Walczyk
7. Julia Chrzanowska
13. Marika Chrzanowska
15. Katarzyna Lachman

Dziś walczyli też szpadziści, niestety w ich wykonaniu sukcesów się nie doczekaliśmy. Już po rundzie grupowej z dalszej rywalizacji odpadł Wojciech Kolańczyk, który zajął pierwsze miejsce, które nie dawało awansu do rund bezpośrednich. Pozostała trójka eliminacje grupowe przeszła, ale w głównej drabince walczyłą generalnie bez powodzenia.

Daniel Marcol w pierwszej rundzie przegrał jednym trafieniem z Ukraińcem Yevgeniy Gorbachukiem, także z Ukraińcem, Voilodymyrem Stakevychem przegrał Maciej Bielec, tyle że miało to miejsce rundę później – w pierwszej Bielec miał wolny los. Bartosz Staszulonek także w pierwszej rundzie przegrał z Włochem Amedeo Zancanella 11:15.

W finale turnieju spotkało się dwóch Francuzów – Nelson Lopez-Pourtier pokonał Aymericka Gally. Na najniższym stopniu podium stanęli Alexis Bayard (Szwajcaria) i Georgiy Bruev (Rosja).

Wyniki:
1. Nelson Lopez-Pourtier (Francja)
2. Aymerick Gally (Francja)
3. Alexis Bayard (Szwajcaria) i Georgiy Bruev (Rosja)

27. Maciej Bielec
32. Daniel Marcol
37. Bartosz Staszulonek
46. Wojciech Kolańczyk

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password