Szermierka – ME U23: Martyna Swatowska ze złotem w szpadzie!

Martyna Swatowska zdobyła złoty medal mistrzostw Europy U23 w szermierce, które rozgrywane są w Mińsku! W finale Polka pokonała Rumunkę Amalię Tataran. Blisko medali były też Barbara Rutz i Kamila Pytka, słabo zaprezentowali się natomiast szabliści. 

Polskie szpadzistki w turnieju indywidualnym walczyły dziś naprawdę wybornie, bowiem aż trzy zameldowały się w ćwierćfinale. Barbara Rutz w drodze do najlepszej ósemki pokonała dwie Rumunki – Biancę Beneę 15:14 i Gretę Veres 15:6. Martyna Swatowska musiała uporać się z Austriaczką Paulą Schmirl (15:14) i Włoszką Robertą Marzani (15:7) natomiast Kamila Pytka z Francuzką Alexandrą Louis Marie (11:10) oraz Anną Hornischer z Niemiec (11:7). Ta seria zwycięstw musiała przerwać się w ćwierćfinale. Swatowska zmierzyła się w nim bowiem z Rutz i wygrała 15:12 zapewniając sobie co najmniej brązowy medal. Porażkę 10:15 z Rumunką Amalią Tataran poniosła natomiast Kamila Pytka.

Swatowska przez fazę medalową przeszła jak burza. W półfinale 15:12 wyeliminowała Rosjankę Julię Liczaginę, a w wielkim finale 15:11 pokonała Tataran, zdobywając w ten sposób tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy.

Zdecydowanie słabszy występ zanotowali specjaliści od szabli. Krzysztof Kaczkowski w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej 6:15 przegrał z Francuzem Maxence Lambertem. Mikołaj Grzegorek zawody rozpoczął od wygranej 15:14 z Gruzinem Mikheilem Mardaleishvilim, ale w kolejnej potyczce poległ 4:15 z Rumunem Iulianem Teodosiu. W eliminacjach odpadli Jakub Jaskot i Damian Dzwoniarski.

Wyniki

Szpada K:
1. Martyna Swatowska
2. Amalia Tataran (Rumunia)
3. Vanessa Riedmueller (Niemcy), Julia Liczagina (Rosja)
5. Barbara Rutz
6. Kamila Pytka

34. Aleksandra Zamachowska

Szabla M:
1. Francesco D’Armiento (Włochy)
2. Maxence Lambert (Francja)
3. Enver Yildirim (Turcja)

26. Krzysztof Kaczkowski, 30. Mikołaj Grzegorek, 40. Jakub Jaskot, 41. Damian Dzwoniarski

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password