Szermierka – ME: Zły dzień polskiej młodzieży

Ostatni dzień turniejów indywidualnych szermierczych mistrzostw Europy juniorów nie był zbyt udany dla Polaków. Jedynie szablista Karol Lademann awansował do czołowej ósemki, pozostali nasi reprezentanci Płowdiw nie zawojowali.

Dzień rozpoczęły szpadzistki. Już w fazie grupowej z rywalizacją pożegnała się Paulina Wilaszek, która z jedną wygraną walką została sklasyfikowana na 77. pozycji. Pozostałe Polki przeszły tę fazę turnieju pozytywnie, Barbara Brych zaliczyła komplet wygranych i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej tej fazy.

Trójka Polek w pierwszej rundzie fazy pucharowej miała wolny los. Schody rozpoczęły się w 1/32 finału, w której Anna Mroszczak niespodziewanie przegrała z Yaną Botvinik z Izraela 9:15. Jeszcze bardziej zaskoczeni byliśmy porażką Barbary Brych z Niemką Sophią Weitbrecht. Świeżo upieczona mistrzyni Europy kadetek przegrała jednym trafieniem, ale o medalu w gronie juniorek mogła zapomnieć. Julia Falińska uległa natomiast Włoszce Eleonorze de Marchi 10:15 i tak zakończyła się historia naszych szpadzistek w turnieju indywidualnym.

Wyniki:
1. Vera Kanevski (Izrael)
2. Inna Brovko (Ukraina)
3. Camille Nabeth (Francja), Alessandra Bozza (Włochy)
… 33. Barbara Brych, 40. Julia Falińska, 42. Anna Mroszczak, 77. Paulina Wilaszek

W eliminacjach grupowych nieźle spisali się nasi szabliści. Odpadł jedynie Cezary Białecki, któremu do awansu zabrakło dosłownie kilku trafień. Pozostała trójka przedarła się do rundy pucharowej. Krzysztof Kaczkowski na początek jednym trafieniem pokonał Białorusina Kiryla Kirpichou. Niestety w drugiej rundzie niespodziewanie uległ Turkowi Ibrahimowi Acarowi 12:15. Mateusz Godlewski w pierwszej rundzie pokonał 15:9 Rumuna Petru Aniculoesei, w kolejnej przegrał z Francuzem Jeanem-Philippe Patrice 8:15.

Karol Lademann rozpoczął od wygranej w drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los) z Joshuą Maxwellem z Wielkiej Brytanii. W walce, której stawką był ćwierćfinał zmierzył się z pogromcą Godlewskiego, Francuzem Patrice. Rewanż za porażkę reprezentacyjnego kolegi udał się nadzwyczajnie – o awansie do ósemki decydowało ostatnie trafienie przy stanie po 14. Zadał je Polak i stanął przed szansą na zdobycie medalu. Niestety jej nie wykorzystał, z Włochem Leonardo Dreossim przegrał wyraźnie, 7:15.

Wyniki:
1. Valdyslav Podzynakov (Rosja)
2. Dario Cavaliere (Włochy)
3. Konstantin Lokhanov (Rosja), Leonardo Dreossi (Włochy)
… 6. Karol Lademann, 21. Mateusz Godlewski, 29. Krzysztof Kaczkowski, 51. Cezary Białecki

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password