Szermierka – MEJ: Brąz drużyny florecistów

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

W przedostatnim dniu mistrzostw Europy juniorów w szermierce w Płowdiw rozegrano trzy turnieje drużynowe. My mogliśmy cieszyć się z brązowego medalu florecistów, być w miarę zadowolonymi z poczynań szpadzistów i czuć się rozczarowanymi występami szablistek. 

Floreciści w pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej walcząc w składzie Andrzej Rządkowski, Szymon Czartoryjski i Ludwik de Bazelaire z dużym spokojem odprawili Ukraińców w stosunku 45:34. Prawdziwe emocje przyniósł ćwierćfinał z Francuzami, o wyniki którego zadecydowało trafienie zadane przez Rządkowskiego w ostatnich sekundach meczu. Byli Polacy w półfinale, w którym czekali faworyzowani Rosjanie.  W tym akurat meczu, jak i w całym turnieju okazali się zdecydowanie lepsi. Pozostałą więc Polakom walka o medal brązowy z Wielką Brytanią. Rządkowski i spółka Brytyjczykom nie dali najmniejszych szans, zwyciężając 45:26.

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy
3. Polska

Piąte miejsce zajęła drużyna naszych szpadzistów. W pierwszej rundzie Polacy mieli wolny los, a w kolejnej walcząc w składzie Maciej Bielec, Wojciech Lubieniecki i Damian Michalak pewnie pokonali Estończyków 45:37. W ćwierćfinale nasze szpadowe nadzieje stoczyły kapitalny bój z Węgrami. Mimo prowadzenia 29:27 po ośmiu walkach Polacy przegrali ten mecz jednym trafieniem, zadanym w ostatnich sekundach ostatniej walki. Pozostała im więc rywalizacja o miejsca 5-8. W tej fazie pewnie pokonali Czechów i Rosjan i sklasyfikowani zostali tuż za czołową czwórką. Węgrzy zdobyli ostatecznie brązowy medal, tytuły mistrzowskie wywalczyli Francuzi.

Wyniki:
1. Francja
2. Włochy
3. Węgry
… 5. Polska

Kompletnie nie udał się turniej polskim szablistkom. Polki w składzie Sylwia Matuszak, Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna oraz Martyna Tobiaszewska wygrały tylko mecz pierwszej rundy z Rumunkami. Potem zostały rozgromione przez Węgierki 45:21, w grupie walczących o miejsca 5-8 przyszły porażki z Wielką Brytanią i Turcją.

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy
3. Niemcy
… 8. Polska

Bartosz Szafran4838 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password