Szermierka – MEJ: Medale florecistek i szpadzistek na zakończenie!

Srebro florecistek i brąz szpadzistek to polskie osiągnięcia w ostatnim dniu rozgrywanych w Płowdiw mistrzostw Europy juniorów w szermierce. Bliscy podium byli dziś także szabliści, którzy ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Najwięcej radości sprawiły nam florecistki. Julia Chrzanowska, Julia Walczyk i Renata Tomczak rozstawione były w turnieju z numerem 1. i z roli faworytek wywiązały się bez zarzutu. Po wolnym losie w pierwszej rundzie pokonały 45:31 Wielką Brytanię i zameldowały się w strefie medalowej. Półfinałowy bój z Włoszkami był zdecydowanie bardziej zacięty, rywalki prowadziły od początku nieomal do końca, o zwycięstwie Polek zadecydowały tak naprawdę dwie ostatnie walki – Chrzanowskiej z Eleną Tangherlini i Walczyk z Sereną Rossini – obie wyraźnie wygrane. O wejściu do wielkiego finału zadecydowały dwa trafienia – końcowy wynik brzmiał 36:34.

Finał był równie zacięty, tym razem polki zdecydowanie lepiej zaczęły. Po trzech walkach prowadziły 10:7, po sześciu nawet 27:21. O wyniku zadecydowała ostatnia kolejka walk, a zwłaszcza  wygrana 8:1 Victorii Yusovej z Renatą Tomczak. na koniec Marta Martianowa pokonała 6:3 Julię Walczyk i przypieczętowała złoto dla Rosji. Polkom pozostała radość ze srebrnych medali.

Wyniki:
1. Rosja
2. Polska
3. Włochy

Szpadzistki walczyły dziś w składzie Barbara Brych, Julia Falińska, Anna Mroszczak i Paulina Wilaszek. Polki miały wolny los w pierwszej rundzie, po czym zdecydowanie pokonały Rumunki 45:38. W ćwierćfinale trafiły na wyżej notowane Niemki i po znakomitych walkach zwyciężyły 38:37. To ostatnie, decydujące trafienie zadała Mroszczak. W półfinale nasze juniorki trafiły na rozstawione z jedynką Francuzki. Główne faworytki do złota nie dały naszej drużynie szans, wygrywając 45:32. Pozostała nam więc walka o medale brązowe, rywalkami były Rosjanki. Nasze zawodniczki wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i wygrały bardzo wyraźnie – 45:30. Dla Brych był to drugi medal w Płowdiw, bo kadeckim indywidualnym złocie.

Wyniki:
1. Włochy
2. Francja
3. Polska

Niewiele zabrakło do medalu szablistom. Cezary Białecki, Mateusz Godlewski, Krzysztof kaczkowski i Karol Lademann już w turnieju indywidualnym pokazali niezła dyspozycję, drużynowo ją potwierdzili. W pierwszej rundzie wygrali 45:40 z Bułgarami, którym nawet ściany nie były w stanie pomóc. W ćwierćfinale pokonały nasze szablowe nadzieje Węgrów 45:39 i zameldowały się w czołowej czwórce, co jest jednym z nielicznych promyków nadziej na lepsze czasy polskiej męskiej szabli. W fazie medalowej przyszły dwie porażki – w półfinale z Włochami 32:45 i w meczu o brązowy medal z Francuzami 24:45. Nie zmienia to jednak pozytywnego wydźwięku występu naszych szablistów.

Wyniki:

1. Włochy
2. Rosja
3. Francja
4. Polska

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password