Szermierka – MEJ: Rządkowski o krok od medalu

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W Płowdiw rozpoczęła się juniorska część mistrzostw Europy w młodszych kategoriach wiekowychw szemierce. Blisko medalu był dziś Andrzej Rządkowski, który przegrał dopiero w ćwierćfinale.

Wrocławianin dominował w Europie w czasach, kiedy był kadetem. W juniorach idzie już nieco gorzej, choć dziś zabrakło Rządkowskiemu do medalu niewiele. Nasz florecista znakomicie zaczął turniej. Rundę grupową wygrał z kompletem zwycięstw z bilansem trafień 30:6. W fazie pucharowej początkowo szło też dobrze – Polak pozostawił w pokonanym polu kolejno Ukraińca Iwana Tkaczuka, Portugalczyka Leonardo Agostinho i Francuza Pierre Loisel. W walce o podium nadzieje Rządkowskiego rozwiał Rosjanin Kirill Bordaczew, zwyciężając do 10. Pogromca naszego faworyta ostatecznie dotarł do finału, gdzie przegrał z Włochem Guillaume Bianchi.

Szybko z zawodami pożegnali się pozostali Polacy. Maxime Tarasiewicz przegrał w pierwszej rundzie 10:15 z Chorwartem Filesem, Ludwik de Bazelaire zaczął od wygranej z Duńczykiem Maximem Valeurem, ale w kolejnej walce uległ Luisowi Delbergue z Hiszpanii, Szymon Czartoryjski też zaliczył jedną wygraną w turnieju głównym, zwyciężając Duńczyka Mathiasa Danckwardta. Potem pokonał go Pietro Velutti Franzi z Włoch.

Wyniki:
1. Guillaume Bianchi (Włochy)
2. Kirill Bordachev (Rosja)
3. Roger Wallerand i Alexandre Ediri (obaj Francja)
5. Andrzej Rządkowski, 22. Szymon Czartoryjski, 26. Ludwik de Bazelaire, 44. Maxime Tarasiewicz

Bardzo źle zaprezentowały się nasze szablistki. Bez większych emocji przeszły eliminacje grupowe, ale w komplecie przegrały mecze pierwszej rundy fazy pucharowej: Martyna Tobiaszewska z Marią Chart z Wielkiej Brytanii, Zuzanna Cieślar z inną Brytyjką Jessicą Corby, Urszula Kurzyna z Rumunką Caraselą Dragan, zaś Sylwia Matuszak z Oleną Pysarienko z Ukrainy.

Wyniki:
1. Sofia Pozdniakowa (Rosja)
2. Liza Pusztai (Węgry)
3. Swietłana Sewielewa (Rosja) i Theodora Gkountoura (Grecja)
34. Martyna Tobiaszewska, 35. Sylwia Matuszak, 40. Zuzanna Cieślar, 46. Urszula Kurzyna

Bartosz Szafran4843 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password