Szermierka – MEJ: Srebro florecistów na zakończenie

Na zakończenie mistrzostw Europy juniorów w szermierce mogliśmy się cieszyć ze srebrnego medalu drużyny florecistów. Blisko medalu byli też szpadziści. W ósemce zmieściły się szablistki. 

Mikołaj Rudnicki, Piotr Borowiec, Adrian Wojtkowiak i Maciej Bem zaczęli turniej od bardzo wysokiego zwycięstwa z Czechami 45:20. Nie przegrali w tym meczu żadnej walki i awansowali do ćwierćfinału. Tam walczyli kapitalnie, odprawiając bez większych problemów Węgrów w stosunku 45:30. Zwycięstwo byłoby jeszcze okazalsze, gdyby nie trzymający po węgierskiej stronie wynik Tamas Meszaros. Półfinał z Niemcami zaczął się źle, od przegranej 0:5 walki przez Borowca. W odrabianiu strat największy udział miał dwukrotny medalista mistrzostw kadetów, Maciej Bem. Wygrał każdą z trzech walk, w jednej z walk zrehabilitował się Borowiec, a minimalne zwycięstwo dowiózł do końca Rudnicki. W finale z Rosjanami już tak dobrze nie było – przeciwnicy wygrali wszystkie walki, w całym meczu triumfując w stosunku 45:26. W meczu o brąz Włosi rozgromili Niemców.

Wyniki:
1. Rosja
2. Polska
3. Włochy

Bardzo dobrze spisali się też szpadziści. Wojciech Kolańczyk, Damian Michalak, Wojciech Lubieniecki pewnie pokonali Hiszpanów, a następnie sprawili miłą niespodziankę, eliminując w ćwierćfinale gospodarzy mistrzostw, Rosjan. Największy udział w tym sukcesie miał Kolańczyk. By wywalczyć w Soczi medal wystarczyło wygrać jeden z dwóch meczów. Jednak w półfinale po zaciętym meczu lepsi okazali się Włosi, którzy potem w finale przegrali z Węgrami. Niestety nasza drużyna przegrała też mecz o brąz z Francuzami, choć po czterech walkach byłą na niewielkim, ale jednak prowadzeniu.

Wyniki:
1. Węgry
2. Włochy
3. Francja
4. Polska

Po słabym występie w turnieju indywidualnym nie liczyliśmy na zbyt wiele w wykonaniu drużyny szablistek. Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna i Marta Mazurek plan minimum wykonały. W 1/8 finału pokonały wyraźnie Azerbejdżan i zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce. W ćwierćfinale przegrały jednak nieznacznie z Węgierkami. W grupie drużyn walczących o lokaty 5-8 przyszły jeszcze dwie porażki – z Rumunkami i Brytyjkami i stąd ósme miejsce w klasyfikacji końcowej. Tytuł mistrzowski wywalczyły Rosjanki, pokonując w finale Włochy.

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy
3. Węgry

8. Polska

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password