Szermierka – MEK: Mamy pierwszy medal! Brych mistrzynią Europy!

Barbara Brych została w Płowdiw mistrzynią Europy kadetek w szpadzie. To pierwszy medal polskiej reprezentacji w tych zawodach. 

Po dwóch dniach bez zdobyczy medalowych, humory zdecydowanie poprawiła nam Barbara Brych. Nasza szpadzistka znakomicie zaprezentowała się w walkach grupowych, dzięki czemu została najwyżej rozstawioną szablistką w turnieju głównym. Rywalizację o medale Brych rozpoczęła świetnie, eliminując kolejno Izraelkę Shirę Zloof 15:9, Ukrainkę Anastasiyę Conrad 15:13 oraz Rumunkę Zsuzsę Schlier 12:15. W ćwierćfinale Brych dość pewnie, 15:9 wyeliminowała Finkę Outi Jaakkolę i zapewniła sobie miejsce na podium dzisiejszych zmagań.

To jednak nie wystarczyło 16-letniej Polce. W półfinale Brych okazała się lepsza od Brytyjki Laury Sheffield, a w finale po niesamowitej walce zadała decydujące trafienie przy stanie 14:14, zdobywając w ten sposób tytuł mistrzyni Europy kadetek.

W pierwszej rundzie turnieju głównego (1/32) odpadła Aleksandra Pernach, po porażce 10:15 z Czeszką Anną Coufalovą. Rundę eliminacyjną (1/64) przeszła Dominika Pawłowska, 5:15 rozbijając Julię Fodge z Finlandii. W turnieju głównym Polka 10:15 poległa jednak z Laurą Sheffield. Po rundzie grupowej odpadła Agata Knapik.

Słaby start zanotowali nasi szpadziści. W pierwszej rundzie porażek doznali Marcin Lipiński, który przegrał 11:15 z Rumunem Andreiem Pastinem oraz Jakub Broniszewski, który nie sprostał innemu Rumunowi, Raresowi Ailinicy 5:15. Nieco lepiej spisał się Piotr Sosulski, pokonując w pierwszej walce Brytyjczyka Joe Pocknella 15:13. Niestety w kolejnym starciu przyszła porażka 8:15 z, a jakże, Rumunem Matei Aniculoesei 8:15. Po walkach grupowych z rywalizacją pożegnał się Hubert Glasner.

Szpada kadetek:
1. Barbara Brych
2. Eszter Muhari (Węgry)
3. Emilia Rosatti (Włochy), Laura Sheffield (Wielka Brytania)
5. Dar Hecht (Izrael)
6. Outi Jaakkola (Finlandia)
7. Elodie Garneri (Włochy)
8. Sara Kowalczyk (Włochy)

46. Aleksandra Pernach 
57. Dominika Pawłowska
83. Agata Knapik

Szabla kadetów:
1. Ibrahim Acar (Turcja)
2. Ivan Pysarenko (Ukraina)
3. Prokhor Svitich (Rosja), Mor Milassin (Węgry)
5. Alberto Nigri (Włochy)
6. Galin Genov (Bułgaria)
7. Bohdan Bohovin (Ukraina)
8. Alberto Fornasir (Włochy)

28. Piotr Sosulski
37. Jakub Broniszewski
48. Marcin Lipiński
60. Hubert Glasner

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password