Szermierka – MEK: Szabelska i Szurlej w czołowej dziesiątce

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Drugi dzień rozgrywanych w Płowdiw Mistrzostw Europy kadetów w szermierce upłynął pod znakiem rywalizacji szpadzistów i florecistek. Z naszych reprezentantów najlepiej spisali się Bartłomiej Szurlej i Oliwia Szabelska, którzy zostali sklasyfikowani w czołowej dziesiątce.

Bartłomiej Szurlej, który w eliminacjach grupowych wygrał wszystkie pojedynki, został rozstawiony w turnieju głównym z numerem „6”. W pierwszej rundzie nasz reprezentant 15:7 pokonał Francuza Sachę Pianfetti, a w kolejnej takim samym rezultatem wygrał z Rumunem Miahi Bigeą. Niestety w walce o ćwierćfinał zbyt mocny okazał się Niemiec Louis Bongard, który wyeliminował Polaka jednym trafieniem, wygrywając 15:14.

We wcześniejszych fazach zawodów odpadli pozostali Polacy. Bartłomiej Zbierada w pierwszej potyczce przegrał 6:15 z Portugalczykiem Filipe Frazao, Michał Rachwalik na tym samym etapie 13:15 poległ z Węgrem Bence Csere, a Piotr Kolpa nie dał rady Rumunowi Adamowi Macska (9:15).

W zmaganiach florecistek mocno liczyliśmy na Oliwię Szabelską, która w walkach grupowych poniosła tylko jedną porażkę, dzięki czemu po tej fazie eliminacji znalazła się w najlepszej czwórce. Niestety w turnieju głównym nie udało się Polce uzyskać tak wysokiej lokaty. Szabelska rywalizację rozpoczęła z rozmachem, wygrywając 15:5 z Holenderką Veerle Muelenaar oraz 15:11 z Węgierką Anną Poltz. Passa naszej zawodniczki zakończyła się na starciu z Brytyjką Yasmin Campbell, przegranym 6:11.

W zawodach startowały jeszcze trzy biało-czerwone. Dominika Wasilczuk w pierwszej rundzie przegrała 7:15 z Włoszką Martą Ricci, a Magdalena Ławska 10:15 poległa z Francuzką Evą Lacheray. Rewelacyjnie zawody rozpoczęła Weronika Wisoky, gromiąc w pierwszej rundzie Szwedkę Anję Matic 15:2. W kolejnym starciu los się jednak odwrócił i Polka 3:15 przegrała z Ukrainką Aliną Poloziuk.

Szpada kadetów:
1. Davide di Veroli (Włochy)
2. Marco Balzano (Włochy)
3. Giulio Gaetani (Włochy), Louis Bongard (Niemcy)
5. Dmytro Samoilov (Ukraina)
6. Titouan Chotin (Francja)
7. Balazs Szilagyi (Rumunia)
8. Hadrien Favre (Szwajcaria)
9. Bartłomiej Szurlej

40. Piotr Kolpa, 42. Michał Rachwalik, 47. Bartłomiej Zbierada

Floret kadetek:
1. Marta Ricci (Włochy)
2. Martina Favaretto (Włochy)
3. Adelina Bikbulatova (Rosja), Yasmin Campbell (Wielka Brytania)
5. Camilla Rossi (Włochy)
6. Solene Watson (Francja)
7. Isabella Gill (Wielka Brytania)
8. Ariadna Castro (Hiszpania)

10. Oliwia Szabelska, 29. Weronika Wisoky, 49. Dominika Wasilczuk, 51. Magdalena Ławska

Mateusz Górecki2023 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password